Свинина в закупівлі дешевшає, але помітні передумови зростання ціни

Закупівельні ціни на свиней забійних кондицій у першій декаді листопада послаблювалися: якщо на початку місяця середня ціна кілограма свинини живою масою знизилася до 43,8 грн/кг, то цього тижня вона втратила ще 3,4%.

Проте ринкова активність натякає на їхнє відновлення у другій половині листопада, йдеться у повідомленні Асоціації свинарів України.

«Осінній «цінопад» цього тижня знизив котирування свиней забійних кондицій на 1-2 грн/кг порівняно з попереднім тижнем. Більшість товарних партій цього тижня реалізували за 41-43,5 грн/кг. При цьому виробники свинини констатували тиск з боку м’ясопереробників на ціни закупівлі в ході попередніх торгів, так і не поодинокі запити на додаткові партії цього тижня. Окремі постачальники свинини у живій вазі наголосили на поновленні зацікавленості у співпраці з боку давніх контрагентів та готовності закупників бронювати товарні обсяги на наступний тиждень ще до початку активної фази торгів», — зазначають експерти.

Представники м’ясопереробної галузі не були одностайними у своїх прогнозах щодо подальшої динаміки цін, зазначають в АСУ. Водночас більшість із них не бачать передумов для подальшого зниження цін та зазначає, що реалізація свинини йде планово. Частина представників м’ясопереробної галузі вважає, що цього тижня ціни на закупівлю досягли свого «дна», а початок заготівлі м’ясної сировини для виробництва ковбас та м’ясних делікатесів на зимові свята стане причиною реабілітації цін.

«З огляду на обмеженість пропозиції «живця» забійних кондицій, пожвавлення закупівельної активності та те, що значна частка м’ясопереробників не змогла задовольнити збільшену потребу в сировині на цьому тижні, більшість виробників свинини очікують, що ціна реалізації наступного тижня підвищиться до 44-45 грн/кг », – Підсумували експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *