Свинарство в Україні укрупнюється

1437 сільськогосподарських підприємств містили свиней станом на початок 2021 г. Це на 114 підприємств або 7,4% менше, ніж рік тому.

Про це йдеться в повідомленні Асоціації свинарів України.

Як зазначається, на протязі 2015-2019 рр. галузь щорічно залишали в середньому понад 200 операторів ринку або 9-13% їх сукупної чисельності.

«При цьому в 2021 року кількість поголів’я в промисловому секторі збільшилася майже на 10%», – уточнили в асоціації.

Такий приріст забезпечило нарощування потужностей господарствами з поголів’ям понад 10 тис. Свиней. У цьому сегменті кількість тварин, що утримуються зросла більш ніж на 300 тис. Гол. – до 2,34 млн гол. Тому на початку року більше 65% промислового поголів’я свиней в Україні «сконцентрувалося» на 77-виробничих майданчиках. У той же час, позитивну динаміку продемонстрували поменше оператори: кількість свиногосподарств з поголів’ям від 5 до 10 тис. Голів збільшилася на десяток порівнянні з минулим роком, а частка утримуваного ними поголів’я свиней додала 1%.

«Частка свиногосподарств з поголів’ям менше 5 тис. Гол. одноразової змісту скорочується найбільше протягом останніх років. Тому поки нарощування потужностей промислового сектора забезпечує 144 найбільших підприємства. Значить, вітчизняне свинарство, як і глобальне, продовжує розвиток шляхом укрупнення », – коментують аналітики профільної Асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *