Суперечка навколо торгової марки “Корвалол”: опубліковано відкритий лист до фірми “Дарниця”

АТ “Фармак” звернулося з відкритим листом до фармацевтичній фірмі “Дарниця” в зв’язку з ситуацією навколо судових розглядів щодо прав інтелектуальної власності відому торгову марку “Корвалол Corvalolum”.

Текст листа опублікований на сайті компанії “Фармак”.

Суперечка між сторонами щодо назви популярного препарату триває з 2005 року. 2 червня Верховний суд в черговий раз повернув справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Отже, після 15 років судових процесів спір не врегульований, а запущений по новому колу. При цьому важко передбачити, коли Феміда винесе остаточний вердикт.

Компанія “Фармак” заявила, що і надалі буде захищати свої законні права на марку “Корвалол”, використовуючи всі законні засоби захисту.

“Разом з тим ми вважаємо, що” Фармак “і” Дарниця “як провідні вітчизняні виробники лікарських засобів з європейським вектором розвитку здатні сумлінно конкурувати на ринку, а не вести нескінченні судові тяжби”, – йдеться в зверненні.

Відзначається, що “Фармак”, як правонаступник Київського хіміко-фармацевтичного заводу ім. М. Ломоносова, створив назву “Корвалол” понад 60 років тому. Весь цей час компанія вкладала інтелектуальні, людські та майнові ресурси в підтримку високої якості та ефективності лікарського засобу під цим брендом. Завдяки “Фармак” марка “Корвалол” добре відома в Україні, а також популярна в більш ніж 16 країнах.

Монополії на цей лікарський засіб немає ні в Україні, ні в світі. Кожен виробник може випускати його під своїм власним брендом.

“Фармак” наголошує на необхідності дотримуватися принципів добросовісної конкуренції на ринку і не використовувати чужі позначення. Ми впевнені, що фармацевтична фірма “Дарниця”, яка має досвід судових процесів щодо захисту своїх прав інтелектуальної власності на позначення, розділяє цю позицію.

“Тому ми пропонуємо фармацевтичній фірмі” Дарниця “вибрати власну назву для свого лікарського засобу, не схоже на торгову марку” Корвалол “АТ” Фармак “. У той же час ресурси, які компанія витрачає на судові процеси, можна направити на популяризацію цього препарату, який, ми переконані, зможе стати справжнім конкурентом для бренду “Корвалол”.

Такий сценарій розвитку подій продемонструє всім зацікавленим сторонам, що ринок ліків в Україні є цивілізованим і в країні поважають права інтелектуальної власності. А це, в свою чергу, є необхідною умовою і найкращим прикладом для залучення інвестицій в галузь. І навпаки, ми впевнені, що тривалий розгляд справи по бренду “Корвалол”, який вже вийшов за всі розумні терміни розгляду, шкодить інвестиційному клімату країни.

Ми закликаємо фармацевтичну фірму “Дарниця” продемонструвати свою готовність до пошуків компромісу заради європейського майбутнього України.

В Україні, як і в усьому світі, фармацевтика зараз знаходиться на передовій, і людям потрібні якісні, ефективні та доступні ліки, тому фармацевтичні компанії працюють в інтересах країни і кожного її жителя “, – йдеться в листі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *