Сукупна вартість ТОП-30 українських стартапів перевищує $ 9 млрд – Forbes

Сукупна вартість 30 найбільших стартапів України перевищує $ 9 млрд.

Дані наведені в рейтингу ТОП-30 кращих українських стартапів, складеному виданням Forbes.

Зазначено, що велика частина цієї суми припадає на компанії з першої шістки: Gitlab, Grammarly, Ajax, People.ai, Restream і MacPaw.

“Всього компанії зі списку отримали не менше $ 1,15 млрд інвестицій. Лише кілька обійшлися без стороннього капіталу або вважають за краще не розкривати суми вкладень”, – пояснили автори дослідження.

Як зазначається, переважна більшість учасників рейтингу – компанії віком від 4 років. Вони знаходяться в так званій стадії зростання, маючи на руках працюючий продукт і нарощуючи ключові бізнес-показники.

При цьому тільки одна компанія зі списку – Ajax – створює хардверних рішення – охоронні системи. Решта розробляють тільки софт, вказують у виданні.

Там також додають, що сукупний штат компаній зі списку досягає 5000 чоловік. Всі компанії, крім глобального GitLab зі штатом людей з 70 країн, розташували в Україні найбільші центри розробки.

“У рейтинг увійшли продуктові технологічні компанії, в яких як мінімум один із засновників повинен мати українське громадянство і працювати в Україні, або в Україні повинен бути розташований найбільший центр розробки”, – пояснили в Forbes особливості методології складання рейтингу.

Нагадаємо, 15 березня 2021 року український венчурний фонд Genesis Investments повідомив, що інвестує $ 100 тисяч в усі стартапи з України та Білорусі, які пройдуть в Y Combinator.

17 березня голова IT-компанії Digis Микита Нагаткіна разом з колишнім главою Eurosport Жан-Тьєррі Августином створили бізнес-акселератор Richelieu V, який планує інвестувати від $ 10 тисяч до $ 100 тисяч в стартапи України в обмін на частку в компанії.

Сума венчурних інвестицій в українські технологічні компанії в 2020 році досягла рекордної цифри в $ 571 млн, говориться в звіті AVentures Capital.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *