Створена біоразкладається упаковка, що збільшує термін придатності продуктів

Команда дослідників, що фінансуються ЄС, розробила компостируемой пакувальне рішення з більш низьким вмістом вуглецю і води.

Про це йде мова в собщений на сайті Єврокомісії.

Пресована упаковка YPACK виготовлена ​​зі стійкого биополимера, отриманого з сирної сироватки і мікроцелюлоза мигдальної шкарлупи.

Для збільшення антимікробних властивостей в матеріал упаковки додаються з’єднання оксиду цинку і масло материнки. Ці добавки захищають від двох видів бактерій, здатних викликати харчове отруєння – золотистого стафілокока і кишкової палички.

«Дослідники також визначили оптимальне співвідношення ефірного масла материнки для короткострокових (15 днів) і оксиду цинку для середньострокових (до 48 днів) антибактеріальних ефектів», – йдеться в повідомленні проектної групи.

Партнери YPACK відзначають, що «збільшення терміну придатності продуктів харчування на 20% і 50% дозволить скоротити кількість харчових відходів на 12,5% і 30% відповідно».

Відзначається, що упаковку можна компостувати і вона розкладеться за 90 днів.

Для довідки: згідно з доповіддю Продовольчої і сільськогосподарської комісії Організації Об’єднаних Націй, щорічно в світі псується і викидається близько третини всього продовольства, виробленого для споживання людиною. В ЄС ця кількість становить близько 20% від загального обсягу вироблених продуктів харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *