Стресовий рік змусив сироварні мислити нестандартно

2020 рік виявився нетиповим, в тому числі з-за ситуації з коронавірусів. Переробники молока отримали хороший стимул, щоб подумати, куди їм рухатися далі: до яких нових маневрів вдатися, які додаткові продукти робити, на який сегмент орієнтуватися, які нові баланси шукати.

Про це AgroPortal.ua розповіла засновниця сироварні і власниця торгової марки «Львівська сироварня Джерсей» Вікторія Книш.

«І це не погано, адже веде нас до розвитку», – говорить вона.

При цьому власниця сироварні додає: якщо раніше вона планувала виробництво, грунтуючись на статистиці попередніх років з певним коефіцієнтом нарощування, то в цьому році статистичні дані можна «викинути в смітник», це абсолютно не працює.

«У цьому році – або пан, або пропав. Можна зробити продукцію, і вона буде лежати на складі, а може не вистачати. Тому з листопада я припинила робити будь-які прогнози і зосередилася суто на «живих» замовленнях. Тому що якщо витримана продукція ще може полежати, то свіжа – немає », – каже Вікторія Книш.

Сировини для переробки в області і для «Львівської сироварні Джерсей» досить. «Я можу купити стільки, скільки потрібно. Ферми нарощуються, виробництво молока збільшується. Так, турбує кілька висока ціна. Сировинники її обгрунтовують подорожчанням кормів та іншими факторами. Але переробнику в цьому році було складно. Звичайно, маржа знизилася », – говорить підприємниця.

Складніше, за її словами, з овечим молоком. У цьому сезоні в останній раз Вікторія переробила кілька сотень літрів в червні, і на цьому зупинилася. Справа в тому, що овече молоко втричі дорожче коров’ячого, пояснює вона. Якщо тримати стадо, потрібно переробляти все молоко, а це виливається в «заморожування» значних обігових коштів.

«У той же час, ми відразу побачили, що з продажами в цьому році буде складно. Овечий сир зараз коштує мінімум 500-600 грн / кг. Це занадто багато для рядового споживача. Ярмарок або фестивалів цього року не було, і ми особливо і не ризикували б туди їхати », – каже переработчіца.

Щороку сироварня пропонує споживачам новинки, і 2020-й теж не пройшов без оновлення асортименту. Зокрема, запропонували розширений перелік «молодих продуктів» – кефір і біфідо-йогурт. Також додали в свій асортимент витриманий сир швейцарської групи – якраз такий, що може полежати і круглий рік.

«Це дозволяє нам диверсифікувати ризики. Стресові сітуаціі змушують мислити нестандартно, а 2020 рік був якраз одним з таких », – каже Книш.

У найближчі роки нарощування обсягів виробництва не планують, зафіксувавши на переробці приблизно 40 т молока щомісяця. Це ідеальний межа, який влаштовує сироварню.

У той же час ситуація стимулює переробників до розвитку «зеленого туризму». «Уже зараз дуже багато людей телефонують, просяться на екскурсії. Тому плануємо об’єднатися разом з декількома місцевими малими підприємцями і створити спільний проект по агротуризму », – розповідає власниця сироварні.

За її словами, в їх місцевості є чудове ранчо з кіньми, хороша інфраструктура для велосипедистів.

«Стандартний набір« приїхав-подивився-спробував сир »- не для нас, адже сир можна купити і в магазині. Ми запропонуємо емоції – щось нестандартне і цікаве », – підсумувала вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *