Страховики в Україні почнуть працювати за новими правилами: у Раді ухвалили законопроект

Верховна Рада на засіданні 18 листопада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №5315, який запроваджує нову модель регулювання на ринку страхування. Про це повідомила прес-служба парламенту.

Законопроект запроваджує кілька важливих змін для страхових компаній. Зокрема, запускають зміни підходу до ліцензування страховиків. Встановлюються чіткі вимоги входу/виходу страховика ринку.

Крім того, норми документа передбачають диференціацію підходів до визначення платоспроможності страховиків та уточнюють вимоги до договорів страхування.

Також зміни стосуються страхових посередників — їхня діяльність тепер регулюється.

Щодо ліцензування, то, згідно з ухваленим законопроектом, страховик, який отримає ліцензію на провадження відповідної діяльності за класами страхування життя, не зможе отримати ліцензію для страхування за іншими класами.

Перед виходом на ринок страховик повинен буде розкрити інформацію щодо всіх власників та ключових учасників страхової компанії. Усі власники/засновники повинні мати гарну репутацію та мати задовільний фінансовий та майновий стан.

Також при реєстрації страховики надаватимуть плани діяльності на три роки. Вийти з ринку можна шляхом реорганізації, ліквідації, передачі страхового портфеля та виконання страхового портфеля. У цьому закон передбачає примусовий вихід.

Крім того, законопроект передбачає диференційований підхід до вимог до платоспроможності – спрощений та базовий. У цьому пункті документа також йдеться, що страховик має виконувати вимогу щодо мінімального капіталу та капіталу платоспроможності.

Найважливіше для клієнтів — страховик буде зобов’язаний викласти в договорі вичерпні відомості про умови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *