Страховий ринок України в поточному році може скоротити обсяги премій на 20-30% в порівнянні з 2019 роком через пандемію коронавируса і нинішній економічній ситуації, такий прогноз надали опитані агентством “Інтерфакс Україна” компанії.
“Ми зробили три сценарії: від оптимістичного до песимістичного. Всі три сценарії передбачають відхилення від запланованих планів продажів. У разі оптимістичного сценарію ми (і, можливо, весь ринок) вийдемо на цифри минулого року в продажах (+/- 5%); середній сценарії передбачає падіння на 15% в порівнянні з минулим роком; песимістичний сценарій може означати для ринку падіння від 30% і вище в порівнянні з минулим роком. Ми налаштовані оптимістично “, – повідомив заступник голови правління СК ARX (раніше -” АХА Страхування “) В’ячеслав Гавр Іленко.
Прогноз про зниження обсягів ринку на 20-30% зробили і в страхових компаніях “Гардіан” і “Евроінс Україна”. При цьому, на думку “Евроінс Україна”, криза продовжиться ще і в 2021 році.
У той же час в Страховій групі “ТАС” вважають “, що страховий ринок після карантину повинен відновитися за пару місяців. На заваді цьому можуть два чинники: різкий стрибок долара або істотні проблеми з доходами населення, обумовлені тривалим карантином і тим, що багато хто був змушений піти у відпустку за свій рахунок.
“Якщо ж серйозних потрясінь не буде, ми не бачимо підстав, щоб не впоратися з тими завданнями, які поставили перед собою на поточний рік. Ми як компанія, що орієнтується на роздрібні продажі, не так сильно залежимо від корпоративного сектора, який найбільш постраждає під час кризи . Тому на даний момент не бачу необхідності вносити якісь істотні корективи в наші плани, а там час покаже “, – зазначив глава правління СГ” ТАС “Павло Царук.
На думку СК “УНІКА”, все залежить від тривалості карантину і змін режиму карантину. При ослабленні карантину з кінця квітня і планомірному виході з нього протягом травня, вплив буде, але значного падіння, можливо, буде уникнути. Більшість стабільних і капіталізованих страховиків з цими викликами повинні впоратися. Тому зараз клієнти повинні приділяти все пильну увагу надійності, стабільності і фінансової спроможності страховика, відзначили в компанії.
Відповідаючи на питання про те, що компанії мають намір робити для того, щоб мінімізувати можливі втрати в бізнесі, більшість страховиків відзначили, що мають намір оптимізувати процеси і витрати, які зараз не є обов’язковими, працювати над диверсифікацією портфеля, не припиняти надавати високий рівень сервісу за всіма видами страхування, продовжувати діджіталізіровать бізнес-процеси, посилити відповідальність і дисципліну.
“Кризи – це не тільки проблеми, але також це завжди можливості. Ми давно хотіли відмовитися від паперових полісів і активно впроваджуємо електронні поліси всюди, де це можливо. Також карантин полегшив нам шлях до впровадження Діджитал-каналів взаємодії з клієнтами, які раніше не хотіли віддаленої роботи, тепер активно і з задоволенням використовують наші сервіси для покупки полісів та врегулювання збитків, включаючи самостійне придбання полісів онлайн на нашому сайті “, – зазначив Гавриленко.
На думку голови правління СК “Альфа Страхування” Ірини Гевель, “криза змусить страховиків диверсифікувати портфель. Оскільки, хочеш не хочеш, а треба пристосовуватися до нових реалій, перепрофілювати продавців, перебудовувати роботу з партнерами і клієнтами. Але також, ці нові реалії точно прискорять і запустять процеси діджіталізаціі багатьох процесів в компаніях. Подивимося, як буде розвиватися ситуація, але дуже хотілося б, щоб економіка і кожен конкретно взятий бізнес відновився якомога швидше “, – зазначила вона.
Велика частина опитаних учасників ринку найскладнішим в ситуації, що створилася вважають погану економічну ситуацію в Україні і ризик її погіршення, стан невизначеності, відсутність стабільності і розуміння наскільки все це затягнеться, емоційний стан колективу і клієнтів.
“Головне зараз – намагатися зберігати спокій, виконувати всі необхідні заходи безпеки і санітарно-гігієнічні вимоги, і не піддаватися панічним настроям”, – зазначила голова правління ПрАТ “Європейський страховий альянс” Марина Воронянська.
Подолати деструктивний період кризової ситуації, адаптуватися до умов, що склалися, щоб шукати нові можливості для подальшого розвитку. Адже криза також потрібно розглядати як час можливостей, підкреслили в СК “Уніка”.