Страховий ринок України, відповідно до нової законодавчої бази, розробленої в рамках “спліта”, повноцінно почне працювати з 1 січня 2021 року, повідомив на XVІ Міжнародній Карпатській страховій конференції директор департаменту ліцензування Нацбанку України Олександр Бевз.
При цьому він зазначив, що з деяких норм буде передбачений перехідний період.
За словами Бевза, в березні НБУ має намір презентувати “білу книгу” зі страхування, на базі якої будуть розроблені закони, що регулюють роботу страхового сектора, а в квітні на обговорення громадськості буде запропонована нова редакція закону про страхування.
Він також повідомив, що центробанк вже провів інвентаризацію все підзаконних актів, що регулюють небанківський фінансовий сектор України – їх близько 150. З 1 липня 2020 року, тобто з моменту, коли НБУ почне регулювати ринок, в його роботі, в частині законів, нічого не зміниться, тільки будуть оприлюднені кілька підзаконних актів, які вступлять в дію до 1 січня 2021 року. Зокрема, це положення про ліцензування і нагляд за страховими компаніями.
При цьому Бевз закликав страховиків уже зараз надавати в НБУ звітність про свою діяльність з тим, щоб після 1 липня, під час подання звітності за півріччя, не виникали проблеми.
За його словами, зараз в НБУ йде підбір кадрів для регулювання небанківського ринку країни. Так, на оголошені конкурси з відбору директора департаменту страхового нагляду подано більше 70 заяв, директора департаменту по методології – близько 80.
Директор департаменту ліцензування НБУ також повідомив, що протягом місяця на сайті центробанку запрацює платформа обміну інформацією з можливістю зворотного зв’язку. Тобто, можна буде письмово повідомити про проблему і в залежності від її значущості буде письмову відповідь або заявника запросять на зустріч зі співробітником НБУ.