Ставки на автомобільні перевезення зерна прискорили падіння

Ставки фрахту на послуги зерновозів в липні-листопаді виявилися набагато нижче показників минулого року. І якщо в жовтні падіння було в межах 4-8%, то за підсумками листопада зниження ставок уже досягло двозначних показників.

Про це повідомляє сервіс Zernovoz.ua

«Найбільше зниження зазнали ставки на короткому і довгому плечі. На відстанях до 50 км падіння склало майже 50% у зв’язку із закінченням жнив, а на відстанях від 200 км і більше – від 20%. Незважаючи на таке істотне зниження тарифів на перевезення, вантажовласники та перевізники були досить активні протягом листопада, а кількість замовлень на перевезення було на одному з найвищих рівнів протягом нового МР », – констатують фахівці.

Серед замовників на перевезення популярністю користувалися маршрути на відстань від 450 км і більше – 40% і від 300 – 450 км – 25%.


«Найбільшу питому вагу серед вантажів займав соняшник – 53% (це пов’язано з тим, що соняшник не перевозять вагонами і немає конкуренції з боку залізниці), активно доставляли на переробку, а також зернові – 27%, їх поставляли в морські порти», – уточнюють експерти.

Як зазначається, незважаючи на рекордний урожай і високу активність в сегменті автомобільних перевезень с / г вантажів, ставки просіли.

«Такі тенденції наслідок неорганізованості самих перевізників, адже вони маючи високий попит на свої послуги в поточному сезоні, знову стали« слабкою ланкою ». Саме за рахунок низьких ставок агрохолдинги і трейдери намагаються компенсувати падіння цін на свою продукцію. В черговий раз повторюється ситуація, коли тарифи на перевезення швидше схильні до психологічних факторів, ніж закону попиту і пропозиції. І зростання ставок фрахту відбувається тільки під впливом загрози для замовника втратити урожай », – пояснюють аналітики.

Також наголошується, що ситуація на ринку автомобільних перевезень с / г вантажів має сильний дисбаланс на користь замовників послуг в поточному сезоні.

«З огляду на, що збір зернових і технічних культур закінчується, темпи експорту будуть сповільнюватися, а замовник не зупиниться поки перевезення не стануть взагалі безкоштовними, серед перевізників наростає невдоволення, солідні компанії йдуть на канікули. Тому рівень ризиків для вантажовласників в міжсезоння буде рости, що може привести до зростання тарифів до економічно обґрунтованого рівня », – підсумовують фахівці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *