Стартувало сезонне подорожчання молока

Сезон висхідного тренда цін на сире молоко стартував в Ураїні. Незважаючи на специфічні особливості поточного року, коли вперше спостерігалася відсутність низхідного циклу цін в весняно-літній період, зростання цін стартував без запізнень.

Про це заявив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць, йдеться в повідомленні АПМ.

Як наголошується, в поточному році ціни продемонстрували велику стійкість в першому півріччі, а по факту – вони були стабільними 7 місяців поспіль. Головна причина – зростання світових цін на зернові та олійні, а потім істотне подорожчання концентрованої складової кормового столу. Проблема виявилася глобальної, тому українська динаміка цін, за великим рахунком, нічим не здивувала. Мало того, не дивлячись на дефіцит сировини в переробці, український ринок продемонстрував стабільність протягом першої половини року, в той час як ціни європейських виробників рухалися вгору.

В даний час зернові та олійні подешевшали, проте білкові компоненти залишаються дорогими, що неодмінно буде відображатися на собівартості виробництва молока, а потім і в ціні на молоко-сировину, прогнозує експерт.

«Разом з тим, ключовим драйвером майбутнього висхідного тренда буде дефіцит молока у переробників. Додасть також напруги вже підписаний і оприлюднений закон України, який передбачає повернення ставки ПДВ до 20% на молоко незбиране. Це зажадає додаткових оборотних коштів для виробників. Останні процедури підписання протоколів ще відбувалися без фіксації ПДВ, однак з боку переробки бажання повернутися до старого формату узгодження цін з включенням цього податку в протоколи узгодження цін », – зазначає Володимир Андрієць.

Асоціація виробників молока рекомендує молочно-товарних ферм продовжувати узгоджувати ціни на молоко-сировину без урахування ПДВ. Це – світова практика, оскільки ціна з урахуванням ПДВ не відображає реальну цінову динаміку на ринку.

У АПМ уточнили, що перша хвиля зростання цін супроводжувалася зростанням середньозваженої ціни на 19 коп. і досягла 9,95 грн / кг без ПДВ.

Найбільше подорожчало молоко сорту екстра із середніми та великими партіями поставок – на 24 коп., До 10,45 грн / кг.

Вищий сорт подорожчав на 20 коп., До 10,01 грн / кг, перший – на 14 коп. – 9,40 грн / кг без ПДВ.

Середні ціни на крупні і середні партії молока сорту екстра по регіонах: північ і центр – 10,5 грн / кг; південь – 10,6 грн / кг; схід – 10,35 грн / кг; захід – 10,30 грн / кг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *