Стартап українців вийшов на IPO: ринкова капіталізація досягла майже $ 15 млрд

Стартап для розробників GitLab, співзасновником якого є харків’янин Дмитро Запорожець, вийшов на IPO (первинне публічне розміщення акцій) на біржі Nasdaq. Після першого дня торгів акції виросли на 35%, а капіталізація GitLab становить 14,9 млрд дол.

Про це пише “Економічна правда”.

13 жовтня GitLab анонсував у своєму прес-релізі, що акції почнуть торгуватися на Nasdaq Global Select Market 14 жовтня за тікером “GTLB”.

Як писав Bloomberg, до початку відкритих торгів GitLab підняв 801 млн, продавши 10,4 млн акцій по 77 дол за штуку – це вище раніше заявленого діапазону 66-69 дол. За акцію.

Ринкова капіталізація компанії за стартовою ціною досягла 11 млрд дол., Порахувало агентство.

Але, як зазначає CNBC, акції виросли на 35% в дебютний день торгів.

На закритті торгів вартість акції піднялася до 103,89 дол., А ринкова капіталізація, відповідно, збільшилася до 14,9 млрд дол.

Харків’янин Дмитро Запорожець в 2011 році написав GitLab разом з колегою Валерієм Сизовим, додає “Forbes Україна”.

“Перетворити сервіс в бізнес допоміг голландець Сід Сібранді. До цього він був одним з контрибуторів спільноти GitLab”, – додає видання.

У 2014 році вони зареєстрували компанію в Делавері (США), в 2015-му – залучили перші гроші і стали учасниками престижного стартап-акселератора Y Combinator.

Найбільшим акціонером компанії є Сід Сібранді, що володіє 18,9%, і Khosla Ventures, що володіє 14%. Співзасновник компанії Дмитро Запорожець володіє до 5% компанії, писав “Forbes Україна”.

У рейтингу найбагатших українців за версією українського Forbes Запорожець зайняв 23 місце (450 млн дол.).

GitLab була оцінена в мільярд доларів ще в 2018 році.

Як зазначає CNBC, GitLab є одним з піонерів віддаленої роботи – все 1350 співробітників працюють віддалено в 65 країнах світу.

GitLab – платформа DevOps для взаємодії фахівців з розробки ПЗ з фахівцями інформаційно-технологічного обслуговування і взаємної інтеграції їх робочих процесів для забезпечення якості продукту. Платформа поставляється у вигляді єдиної програми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *