Стало відомо, який бізнес не матиме проблем на митниці

Прозорий бізнес не матиме проблем з проходженням митного контролю. Про це заявив голова Державної митної служби України (ДМСУ) Андрій Павловський в ході наради з представниками Європейської бізнес-асоціації та Американської торговельної палати.

За словами Павловського, він вивчив інформацію про затримку вантажів українських компаній на декількох пунктах пропуску і надав гарантії.

“Зараз ми спостерігаємо затримку вантажів на деяких митних пунктах. Але хочу зазначити, що саботажу з боку митних органів не відбувається – йде робочий процес суто в правовому полі. Дійсно, тривалість митного оформлення може коливатися. Втім, це залежить від самого суб’єкта оформлення. Якщо до документів, змістом вантажу і його задекларованої вартості питань немає, то оформлення відбувається в найкоротші терміни. Сьогодні порушень законного періоду контролю (до 10 діб) на митницях ми не спостерігаємо “, – зазначив Павловський.

У ДМСУ підкреслили, що затримка вантажів часто обумовлена ​​не ручним втручанням працівників митниці, а роботою автоматизованої системи.

“На шляху автоматизації та удосконалення митних правил і процедур ми йдемо до європейської практики – мінімізуємо людське втручання. Оцінюючи вартість вантажу, ми користуємося автоматизованою системою аналізу та управлінням ризиками (АСАУР). І якщо АСАУР виявляє занижену вартість, то автоматично зупиняє оформлення до повного з’ясування деталей і перевірки документів. Ця система перевіряє вантажі підприємств вибірково і працює абсолютно незаангажовано “, – заявив голова Держмитслужби.

Павловський також зазначив, що компаніям, які не мають історії порушень, система надає статус “надійного суб’єкта”.

“Це маркер того, що клієнт протягом певного часу відповідає критеріям прозорості. І тоді його оформлення проходить максимально швидко. На нараді з Асоціаціями підприємців я підкреслив: ми сприяємо бізнесу, який веде прозору діяльність і сплачує всі законні платежі в бюджет. Український або будь-який інший бізнес, який дотримується всіх правила при оформленні вантажу, не має проблем на митниці “, – підкреслив керівник Держмитслужби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *