Споживчі настрої українців погіршилися

Індекс споживчих настроїв українців в липні склав 71,3 пункту, що на 1,7 пункту нижче червневих показників.

Про це свідчать дані дослідження Info Sapiens «Споживчі настрої в Україні».

Відзначається, що незначне падіння індикатора стало результатом погіршення очікувань змін особистого матеріального становища та очікуваного розвитку економіки в найближчі п’ять років.

Так, індекс поточного становища (ІПС) виріс і склав 68,2, що на 0,2 пункту вище червневих результатів. Зокрема, індекс поточного особистого матеріального становища склав 61,2, що на 0,2 вище, ніж в червні, а індекс доцільності великих покупок виріс на 0,2 і склав 75,2.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) в липні склав 73,3, що на 2,9 нижче показників червня. Динаміка складових виглядає наступним чином: індекс очікуваних змін особистого матеріального становища склав 75,3 (-4,1), індекс очікуваного розвитку економіки протягом року – 65,9 (-0,9), індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом п’яти років -78,8 (-3,6).

У липні показник індексу очікуваної динаміки безробіття знизився на 1,2 і склав 137,4. Індекс інфляційних очікувань виріс на 3,8 і склав 192.

Також покращилися очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань виріс на 11,4 і склав 139,4.

«Більшість складових індексу споживчих настроїв в липні 2021. року є стабільними і не змінилися в порівнянні з червнем. Однак спостерігається тенденція до зменшення індексу очікувань зміни особистого матеріального становища, що може бути пов’язано зі зростанням цін на газ »- коментують аналітики Info Sapiens.