Споживачі довіряють продуктам з цвіллю більше, ніж ідеальним на вигляд

Вчені з Копенгагенського університету в Данії провели соціологічне дослідження серед споживачів про те, що вони вважають здоровими і гарними продуктами харчування.

Результати показують, що продукти, схильні до цвілі, сприйматися як більш природні, ніж аналогічні з тривалим терміном зберігання, пише newfoodmagazine.

«Ми асоціюємо чистоту з тим, що природно. Це означає, що багато з того, що колись вважалося брудним, наприклад, грунт, цвіль, бактерії і пил, тепер вважається чистим, на відміну від яблука, покритого пестицидами і консервантами, яке ніколи не зіпсуватися », – сказала доцент Копенгагенського університету Кіа Дітлевсен.

За словами дослідників, за останні 40-50 років відбулося зрушення в поглядах на те, що характеризує «чисту» їжу. У минулому вони говорили, що проблеми безпеки харчових продуктів були більш поширеними. Отже, існувала думка, що чим вище стерильність, тим вища якість. Вчені відзначили, що присутність грунту було абсолютно немислимо в розумінні «чистої» їжі, так як в той час багато людей боялися бактерій і мікроорганізмів.

Щоб проілюструвати цю тенденцію, Дітлевсен послалася на рекламу Burger King від лютого 2020 року.

«Для багатьох Burger King асоціюється з продуктами, які можуть бути не зовсім натуральними, але служать довго. Щоб змінити це сприйняття, мережа швидкого харчування випустила великі рекламні банери із зображенням цвілого сендвіча (воппера) », – сказала вона.

Источник фото: adage.com – Реклама заплесневелого воппера от Burger King Джерело фото: adage.com – Реклама цвілого воппера від Burger King

Продукти з цвіллю сприйматися як більш природні. Однак, не варто вважати, що вживання гнилих продуктів може бути безпечним, зазначає експерт.

«Багатьох непокоять клімат, природа, навколишнє середовище і виробництво продуктів харчування. Ось чому для багатьох так важлива природність. З іншого боку, пандемія коронавируса посилила нашу увагу до гігієни і стерильності з точки зору дезінфекції, дистанціювання і т. Д. Можливо, стерильність і контроль знову стануть в центрі уваги споживачів щодо продуктів харчування. Але можливо, що нинішня тенденція збережеться – час покаже », – сказала вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *