Соняшнику на півдні України зберуть втричі менше через посуху

Аграрії південних областей України приступили з прибирання соняшнику. Урожай прогнозують в 3 рази нижче, ніж очікувалося.

Культура згорає через посуху, пишуть «Подробности».

Виробники розповідають, що соняшник майже весь згорів. Ті господарства, які вже почали збирати олійні, отримують в кращому разі близько 0,6 т / га. Такі обсяги не окупають вкладених грошей.

«У весняний період було мало опадів. Починаючи з листопада, кількість опадів було менше половини норми. Норма і вище норми було тільки в лютому і квітні. В основному це посуха », – відзначає провідний синоптик Миколаївського обласного центру з гідрометеорології Роман Мурмило.

Невдалий рік для соняшника кліматологи прогнозували заздалегідь. Недолік опадів взимку і навесні не дав рослині нормально розвиватися. Втім, аграрії сподівалися на сприятливу погоду влітку. Але дощі, які пішли, – залили поля більше норми.

Вчені відзначають, що південь України завжди був зоною ризикованого землеробства. Зі зміною клімату очікувати багато не варто. Крім того, переконані, що до неврожаю доклали руку і самі фермери, адже часто порушують норми сівозміни. А це висушує грунт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *