Соняшник за місяць подешевшав на 25% і це не межа

Майже всі переробники України зупинили закупівлю соняшнику, оскільки не можуть реалізувати запаси соняшникової олії за високою ціною.

Внаслідок цього в травні закупівельні ціни на соняшник з доставкою на завод обвалилися на 20-25% до 20-20,5 тис. Грн / т. Якщо попит на соняшникову олію не відновиться, то ціни можуть знизитися до 18-19 тис. Грн / т, повідомляє GrainTrade.

«В кінці сезону у виробників залишилися незначні запаси соняшнику, а переробники мають великі запаси нереалізованого соняшникової олії, тому тільки після його реалізації зможуть продовжити закупівлю соняшнику, розуміючи, яку найвищу ціну за нього можна платити, щоб мати позитивну маржу переробки. При цьому більшість заводів планують спочатку провести переробку ріпаку нового врожаю, і тільки після цього почати переробку соняшнику старого і нового врожаю », – пояснюють аналітики.

Ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою в червні – липні знизилися до 1450-1480 $ / т FOB, однак ціни попиту не декларуються, хоча окремі покупці озвучують рівень 1270-1300 $ / т FOB. Найбільший попит покупців спостерігається на поставки олії з нового врожаю, ціни на які складають 1150-1200 $ / т FOB.

На сусідніх ринках пальмової та соєвої олії зафіксована стабілізація біржових цін. Серпневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії вчора впали на 2,3% до 3919 рінггітів / т або 948 $ / т, втративши п’ятничне зростання.

Чиказька СВОТ вчора не працювала, оскільки в США був вихідний. Але згідно новин з Аргентини, на фізичному ринку ціни на соєву олію опустилися до 1300 $ / т FOB Up River, оскільки продавці готові істотно знижувати ціни на тлі різкого здешевлення соняшникової олії.

«Уже протягом тижня попит на масло може посилитися завдяки поліпшенню ситуації з короновірусом в Індії. Можливо, це зупинить падіння цін на соняшник, особливо з огляду на те, що ціни на ріпак нового врожаю в порту залишаються на високому рівні 600-630 $ / т », – пояснюють експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *