Слідом за Індією ще дві країни знизили імпортне мито на соняшникову олію

Країни-імпортери почали знижувати імпортне мито на олії, щоб зменшити внутрішні ціни на продовольство.

Про це повідомляє GrainTrade.

Слідом за Індією уряд Туреччини вирішив до кінця року обнулити мито на імпорт сирої олії та насіння сафлору. При цьому в країні діє нульове мито на імпорт насіння соняшнику.

За даними експертів Oil World, уряд Пакистану оголосив про значне зниження імпортного мита на олії на тлі високих світових цін на них. Очікується, що порівняно з поточним рівнем імпортне мито на олії буде знижено вдвічі, торговельний податок — з 17% до 8,5%, а додаткове 2% імпортне мито буде скасовано.

Внаслідок високих податків і мит на імпорт олії Пакистан у липні–вересні зменшив закупівлю пальмової та соєвої олії на 19% до 831 тис т. А загалом у 2020/21 МР (жовтень–вересень) скоротив порівняно з попереднім сезоном імпорт пальмової олії з 3,28 до 3,06 млн т, а соєвого – зі 109 до 64 тис т.

Грудневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії з понеділка зросли на 1,8% до 5012 рінггітів/т або 1208 $/т на очікуваннях активізації експорту внаслідок зниження імпортного мита Індією та Пакистаном.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі Чикаго цього тижня торгуються на рівні 1370 $/т, оскільки на ринок все ще тиснуть прогнози збільшення врожаю сої в Бразилії та США.

Ціни пропозицій соняшникової олії з постачанням у листопаді зросли до найвищого з травня 2021 року рівня 1410-1430 $/т FOB.

«Зниження Індією та Туреччиною імпортного мита на олії посилить попит на соняшникову олію, особливо з урахуванням подорожчання пальмової олії», — прогнозують експерти.