Скільки грошей українці витратили онлайн в році, що минає – результати дослідження

Група компаній EVO оголосила результати свого дослідження ринку електронної комерції за 2019 рік. З хорошого – ринок демонструє зростання і в наступному році може додати до обороту ще більш ніж 10 млрд грн. Але при цьому посилилася конкуренція маркетплейсов з соцмережами і пошуковими системами.

Кругообіг грошей

На доставці товарів, придбаних онлайн, оператори заробили мінімум 3,5 млрд грн. На онлайн-оплатах – близько 1,9 млрд грн. За даними Всеукраїнської рекламної асоціації, виручка від реклами товарів і послуг в соціальних мережах, на інтернет-ресурсах, складає 16 млрд грн – це на 37% більше, ніж в 2018 році. Очікується, що в 2020 році ринок виросте ще на 15% і досягне обсягу в 87,2 млрд грн.

Фото: EVO

Зростання і падіння

Зростає також вартість доставки: в середньому покупець платить за отримання товару 5-15% від його вартості. У компанії відзначають, що цей фактор гальмує розвиток ринку.

При цьому, незважаючи на зростання доходів за всіма показниками, за 2019 рік середній чек однієї покупки в 2019 році дещо знизився. На маркептплейсах Prom.ua, Shafa.ua, Bigl.ua, Crafta.ua, Izi.ua – від 200 до 1000 грн. За рік він впав на 7-10%.

Найчастіше в 2019 році онлайн українці купували одяг, взуття, техніку, електроніку, товари повсякденного попиту, косметику і парфумерію. При цьому найшвидше зростає попит на товари для будинку, книги, товари для хобі і для автомобілів.

Фото: EVO

Результати дослідження показують, що в 2019 році помітно посилилася конкуренція маркетплейсов з соціальними мережами і пошуковими системами. У США 55% покупців відразу шукають товар на Amazon, 65% – на eBay, минаючи Google. Аналогічна тенденція і в Україні: частка прямого трафіку на Prom – 27%, Rozetka – 35%, ОLX – 49%, AliExpress – 67%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *