“Скарбниця” трансформує український ринок ломбардів

Перший недержавний ломбард “Скарбниця”, чия мережа нараховує близько 400 відділень по всій Україні, успішно руйнує стереотипи, пропонуючи клієнтам високий рівень безпеки і який можна порівняти з банківським рівень сервісів безготівкового розрахунку. Про це і про те, як вдалося стати повноцінним учасником Фінтех-індустрії, розповідає Сергій Махота, керівник відділу інновацій мережі ломбардів “Скарбниця”.

У чому суть ломбардну діяльність? Як виглядає портрет клієнта мережі ломбардів “Скарбниця”?

Наш головний вектор діяльності – мікрокредитування фізосіб під заставу майна. Саме на цьому, а не на скупці майна для подальшої реалізації, сфокусована компанія.

Майже 60% наших клієнтів – люди із середнім і вище середнього достатком, а ядро ​​цільової аудиторії (40%) – молодь 26-35 років, ще 27% – люди віком 36-45 років. Вони розглядають ломбард, в першу чергу, як можливість вирішити термінові фінансові питання. Про це свідчить високий відсоток зворотного викупу: 80 з 100 клієнтів повертаються за своїм майном.

Як в компанії прийшли до необхідності впровадження інноваційних сервісів. Чим це було продиктовано?

Взятий нами курс на споживче мікрокредитування продиктований трансформацією стратегії розвитку. Ключовий вектор – розгалужена система безготівкових розрахунків. Її запуск (перший безготівковий розрахунок відбувся в 2011 році) – проходження тренду зростання в Україні частки безготівкових операцій. За даними НБУ, з початку 2019 року вона збільшилася на 4,3%, до 49,4%, а кількість безконтактних карт – на 70%.

Як мережа ломбардів “Скарбниця” оцінює свої позиції на даний момент?

Сьогодні “Скарбниця” за рівнем цифрових сервісів – один з лідерів в сегменті ломбардів України. Найбільшою популярністю користується отримання кредиту безготівковим способом. Серед безлічі українських ломбардів таку послугу надають лічені компанії. При цьому видача позики здійснюється на карту будь-якого українського банку. Також в нашій мережі затребувана можливість погашення кредитів в онлайн-режимі, в особистому кабінеті і дистанційний добір засобів за кредитним договором, коли клієнт спочатку бере лише частину суми, а при необхідності може отримати залишок.

І як ваші клієнти сприйняли впровадження інноваційних сервісів?

Цифри говорять самі за себе: з грудня 2018 року по грудень 2019 го в ломбардах “Скарбниця” скоєно понад 40 тис. Безготівкових операцій. За рік зростання склало 360%, і показники продовжують рости.

Чим ще сьогодні “Скарбниця” утримує свої лідерські позиції на ринку, що пропонуєте клієнту в умовах жорсткої конкуренції?

Крім безготівкового розрахунку наша мережа ломбардів вирізняється різноманітністю додаткових послуг. Влітку 2019 роки ми першими серед ломбардів в Україні запустили кешбек: 5% від суми погашення відсотків за кредитним договором повертаються клієнтові, а накопичені бонуси можна використовувати для погашення кредиту або збільшення його суми.

Наш “Промломбард” дозволяє отримати кредит під нестандартний заставу, наприклад, під виробничі станки, сільгосптехніку або будматеріали. І тут як не можна до речі доведеться ще одна наша послуга – мобільний ломбард. Спецфургон з міні-лабораторією і кредитним експертом прибуде за викликом клієнта у зручний час, а оцінювач оформить договір і видасть суму по кредиту.

Що в планах на найближче майбутнє? Або будете розвивати вже існуючі cashless-послуги?

Команда менеджерів і керівників проектів, які займаються розробкою і впровадженням інноваційних продуктів, працює на випередження. Буквально на днях ми презентували в компанії платформу ScarbID, завдяки якій вже сьогодні наші клієнти можуть використовувати сервіс е-паспорт і укладати е-договір. При повторному візиті клієнту необхідно всього лише мати при собі мобільний телефон, за допомогою якого здійснюється ідентифікація і підтягується його історія співпраці з ломбардом. На досягнутому не зупиняємося, будемо підтверджувати статус інноваційного ломбарду конкретними діями.

“Скарбниця” сьогодні – це? …

Це вже не просто ломбард, а свого роду фінансовий супермаркет, який надає послуги, в тому числі в онлайні. Впроваджувані нами інновації сприяють подальшій трансформації платіжних систем, розвитку електронних платежів і становленню економіки країни.

Терміни “Компанія” Скарбниця “,” Мережа ломбардів “Скарбниця”, “Ломбард Скарбниця” вживається в значенні всіх юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів, що надають ломбардні послуги з використанням знака для товарів і послуг “Скарбниця” на законних підставах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *