Ситуація на ринку свинини стабілізується

Міжрегіональна розбіжність закупівельних цін на свиней забійних кондицій продовжує спостерігатися на початку квітня.

Як говориться у повідомленні асоціації «Свинарі України», спред цінового діапазону протягом останнього місяця перевищує 10%.

«Неоднорідна ринкова ситуація на ринку живця у різних частинах країни спричинила істотну розбіжність цін закупівлі залежно від регіону. Так, найвищі закупівельні ціни на свинину спостерігаються у західних областях країни, де істотно зросла концентрація населення з початку бойових дій. Зокрема, активний попит з боку кінцевого споживача на тлі недостатньої пропозиції свинини для задоволення збільшених потреб підвищив діапазон закупівельних цін до 46-48 грн/кг», — зазначають експерти.

У той же час центр та схід країни, більше вражені бойовими діями, відчули істотний тиск на ціни з боку часткового скорочення забійних та м’ясопереробних потужностей та відтоку населення у безпечніші регіони. Тож у центральних областях ціни закупівлі коливаються в межах 43-46 грн/кг, а максимальна позначка для операторів сходу на гривню нижча.

«На півдні країни, де традиційно пропозиція свинини дещо менша, ніж в інших її частинах, товарне поголів’я реалізують по 46-47 грн/кг», — констатують експерти.

Зазначається, що на початку війни оператори були дезорієнтовані та мали складнощі з реалізацією товарного поголів’я, однак наразі ситуація стабілізувалася.

«Що стосується цінової динаміки, то упродовж останнього місяця ціни закупівлі переважно утримуюються в межах згаданих регіональних діапазонів. Так, близько половини операторів практично не переглядали ціну реалізації товарних партій з першої половини березня. Зміна цін для решти свиногосподарств переважно має ситуативний характер, відхилення незначне (+/- 0,5-1 грн/кг), а самі ціни залишаються в зазначених вище межах.

Тож якщо окремі оператори ще перебудовують виробничо-збутові ланцюги, більшість виробників свинини продовжують співпрацю зі своїми традиційними контрагентами, а виробники з нещодавно звільнених територій поступово повертаються до стандартного режиму роботи», — додають в асоціації.

Цього тижня переважна частина операторів реалізувала усі заплановані товарні партії, а подекуди лунали запити на додаткові обсяги. Тож свинарі прогнозують, що ціни реалізації зможуть трохи укріпитися (+0,5 грн/кг) чи щонайменше залишаться на досягнутому рівні.