Сінгапур відмовився від українського яблука

Сінгапур в 2021 році різко знизив обсяги імпорту яблука, незважаючи на більш низький рівень цін на них. Вперше за останні роки серед постачальників свіжого яблука в Сінгапур немає України.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Як зазначається, за перші три квартали 2021 року ця азіатська країна ввезла 27,2 тис. Т свіжого яблука – на 17% або 5,4 тис. Т менше, ніж за такий же період 2020 року. При цьому імпорт знизився з усіх п’яти найбільших країн-постачальників: Китаю, Нової Зеландії, ПАР, США і Франції.

При цьому Китай, який мав надлишкові запаси яблука і пропонував їх за рекордно низькою ціною протягом перших дев’яти місяців 2021 року, представників знизив їх експорт в Сінгапур.

У той же час різко зріс імпорту яблука в Сінгапур з Туреччини та Італії. Туреччина змогла збільшити експорт яблука в цю країну на 62%, а Італія – ​​на 73%. Уточнюється, що виробники Італії явно переоцінили попит на яблуко в сезоні 2020/21 і увійшли в літній сезон з рекордними запасами яблука, яке не зуміли розпродати до початку збирання нового врожаю. Тому до цих пір на ринку Італії продається яблуко врожаю 2020 року. На цьому тлі італійські оптові ціни були низькими, і вони активно пропонували своє яблуко на ринках країн Південно-Східної Азії за конкурентною ціною.

Експерти відзначають, що новий сезон для виробників і експортерів яблука в Східній Європі може виявитися набагато більш складним, ніж попередні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *