Швейцарська ProtonEnergy припиняє поставки нафтопродуктів в Україну з 1 квітня

Швейцарська торговельна компанія Proton Energy Group S.A. припиняє поставки нафтопродуктів в Україну з 1 квітня, повідомив в понеділок enkorr з посиланням на відповідний лист компанії своїм українським контрагентам.

“З глибоким жалем повідомляємо вам, що Proton Energy Group SA прийняла рішення припинити співпрацю і припинити поставки нафтопродуктів на український ринок з 1 квітня 2021 года … Просимо вас вважати цей лист офіційним повідомленням про розірвання контракту. Додаємо угоду про розірвання договору для вашого затвердження і підписання “, – йдеться в листі Proton, текст якого є у enkorr.

Proton пояснює причини свого рішення діями української влади.

“На початку березня 2021 року компанія отримала інформацію від одного з членів Нафтогазовій асоціації України про те, що Служба безпеки України настійно рекомендує учасникам українського паливного ринку не співпрацювати з Proton Energy Group SA і утримуватися від покупки нафтопродуктів у компанії”, – йдеться в листі.

Крім того, як пояснюють в Proton, на рішення трейдера вплинули події минулого тижня щодо мережі АЗС Glusco, що належить Glusco Energy SA, а також арешт українською владою технологічного обсягу дизельного палива в трубопроводі, який належить компанії, в лютому 2021 року.

“В результаті вищевказаних … дій української влади у вас можуть бути затримки і / або відмова в митному оформленні нафтопродуктів, що поставляються компанією до українського кордону. Компанія зазнає фінансових втрат через арешт свого дизельного палива і хотіла б уникнути такої ситуації для вашого бізнесу”, – резюмували в Proton.

Згідно Єдиного держреєстру юридичних і фізичних осіб, засновниками ТОВ “Глуск Україна” є компанії Glusco Energy Limited і Glusco Energy Management Company Limited (обидві – Кіпр). Кінцевий бенефіціарний власник – громадянин Ізраїлю Нісан Моїсеєв.

Роздрібна мережа АЗК Глуск в Україні налічує 127 автозаправних комплексів і шість нафтобаз. Керівник компанії – Борис Ганджа.

Glusco Energy S.A. входить в групу Proton Energy Group S.A.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *