Ще одна фабрика МХП підтвердила вирощування птиці без антибіотиків

Три птахофабрики агрохолдингу МХП отримали право маркувати продукцію позначкою «Без антибіотиків».

Про це розповів головний ветеринарний лікар МХП Євген Бойко, пише «Укрінформ».

Він зазначив, що МХП став учасником тримісячного моніторингу, організованого «Союзом птахівників України». Асоціація розробила і затвердила вимоги щодо вирощування птиці без застосування антимікробних засобів. Ці три підприємства пройшли дану сертифікацію.

«Це маркування означає, що не тільки в самій продукції відсутні будь-які антибіотики, але також вони не застосовувалися в процесі вирощування птиці», – уточнив Євген Бойко.

Ветлікар пояснив, що досягти повної відмови від використання антибіотиків вдалося завдяки застосуванню альтернативних методів. Наприклад, в компанії використовують вакцинації проти бактеріальних секундарних інфекцій на батьківських стадах. Таким чином забезпечується захист як батьківського, так і бройлерного поголів’я.

«Здорове батьківське стадо з високим імунним статусом – запорука того, що курчата з такого яйця будуть мати високий потенціал самостійно боротися із залишками секундарной мікрофлори без використання антибіотиків», – уточнив він.

Крім того, за словами експерта, велике значення має той факт, що вся птиця на птахофабриках МХП вживає тільки корм власного виробництва.

Для довідки: в червні 2020 року ЗАТ “Миронівська птахофабрика» та ТОВ «Вінницька птахофабрика» успішно пройшли добровільний аудит з підтвердження вирощування птиці без антибіотиків. Тоді очікувалося аналогічне підтвердження для «Орель-Лідер».

Агрохолдинг МХП – провідний виробник курятини в Україні з найбільшою часткою на ринку. МХП володіє і контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових і олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць і вирощування бройлерного поголів’я, переробки, збуту, дистрибуції та продажу м’яса птиці (зокрема через партнерські брендовані точки). Агрохолдинг також займає провідну позицію в рослинництві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *