Ще один продукт в Україні отримав географічне зазначення

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України на підставі висновку ДП «Український інститут інтелектуальної власності» від 8 вересня 2020 р № 588 прийняв рішення зареєструвати географічне зазначення «Гуцульська коров’яча бринза» ( «Гуцульська коров’ячого БРИНДЗЯ») як назва місця походження товару: сир (номер заявки i2019 00 005).

Це вже друге географічне зазначення на сир, яке було зареєстровано в Україні в рамках проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», повідомляє «Івано-Франківщина туристична».

Керуючим географічного зазначення «Гуцульська коров’яча бринза» є громадська спілка «Асоціація карпатських ватаг», розташований в селищі Верховина. Робота по реєстрації геоуказанія на бринзу почалася в 2018 р .; господарства створили союз і розробили всі необхідні документи для реєстрації ГЗ.

Відзначається, що в поточному році сертифікацію пройшли 6 полонини господарств: Кринта, Скупова, Цибулина, Бібратківка, ФГ «Згарда», Щівнік. Вони відповідають всім вимогам плану контролю і мають право маркувати свою бринза як «Гуцульська коров’яча бринза». Завершальним етапом реєстрації стане отримання відповідного свідоцтва найближчим часом.

Виробники, які також хочуть виробляти ГЗ повинні відповідати наступним критеріям: виробництво бринзи на високогір’ї не нижче 700 м над рівнем моря; дотримання традиційної технології виробництва; використання не менше 70% коров’ячого молока, 30% можна додавати овечого або козячого від місцевих гірських порід тварин.

Такі виробники мають право звернутися в ГМ «Асоціація карпатських ватаг» і отримати всі необхідні документи для використання геоуказанія, а також зобов’язані пройти контроль і сертифікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *