Сезон «доїння» беріз. Куди йде 1000 т соку

В Україні триває збір березового соку. Чернівецьке підприємство «Лилак» планує заготовити в цьому сезоні 1000 т соку (в 2020 р зібрали 900 т), близько половини цього обсягу – органічна продукція. В асортименті з’явиться і новинка – сік зі стевією.

Про це в коментарі АgroPortal.ua розповів фахівець з розширення ринків збуту ТОВ «Лилак» Сергій Стьопін.

За його словами, сік підприємство збирає з дикоросів. «Щоб береза ​​почала випускати сік, потрібна стабільна тепла погода з температурою вище нуля протягом 1-2 тижнів після сходження снігу. Затяжна весна трохи відклала старт сезону. В середньому одне дерево дає 3 л рідини на добу », – констатує Сергій Стьопін.

«Лилак» є лідером на ринку березового соку в Україні і за обсягами виробництва і реалізації, і по експорту. Дев’ять років тому підприємство отримало сертифікат «Органік Стандарт». Органічну продукцію також збирають з дикоросів, попередньо дослідивши грунту, де ростуть берези, на вміст шкідливих матеріалів, важких металів, пестицидів, нітратів і т.п.

Крім того, посадки повинні бути на певній відстані від тваринницьких ферм, автомобільних трас і АЗС. «Потреби в штучних насадженнях немає, вистачає дикоросів в карпатських лісах, співпрацюємо з держлісгоспами», – коментує фахівець.

Після збору сік фільтрується, до нього додається лимонна кислота, проводиться стерилізація. Потужність лінії розливу – 10 тис. Л на добу. Сік розливається в скляну тару об’ємом 300 мл і 1 л, а також асептичні ємності для виготовлення надалі різних напоїв.

«Раніше більш популярними були маленькі пляшки, зараз з урахуванням карантинних обмежень частіше вибирають літрові банки з соком. В цілому попит зростає, оскільки зростає поінформованість про корисні властивості соку, особливо відчутним це стало після пандемії », – додав Сергій Стьопін.

Крім чистого березового соку «Лилак» виробляє також купажі – сік з додаванням настоїв дикорослих плодів, ягід і трав: шипшини, м’яти, кропиви, бузини, а також лимона. Найбільшим попитом користується березовий сік з шипшиною, м’ятою.

На цей сезон заплановано новинка – органічний сік з додаванням йодис-концентрату і стевії. Коли з’являється новий продукт, його відправляють всім клієнтам для дегустації. Продукцію реалізують через національні мережі супермаркетів, інтернет-магазини.

Для збору соку і трав задіяна бригада з 10-12 чоловік, це постійні працівники компанії. Сировина від населення не приймають, щоб бути впевненими у високій якості продукції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *