Сезон черешні почався з більш високих цін, ніж в минулому році

Сезон черешні в Україні почнеться без запізнень, не дивлячись на весняні заморозки і несприятливі погодні умови.

Про це повідомляють аналітики проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

На поточному тижні на український ринок надійшли перші партії черешні ранніх сортів з Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Закарпатської областей.

Як зазначається, продажу вітчизняної черешні почалися в той же період, що і роком раніше, і на даний момент реалізація ведеться виключно дрібним оптом за ціною 55-70 грн / кг ($ 2,05-2,60 / кг) в залежності від якості. При цьому, виробники кажуть, що більш значні обсяги вітчизняної черешні надійдуть у продаж не раніше початку червня, якщо дозволять погодні умови.

«Варто зазначити, що багато виробників черешні відчувають зараз занепокоєння через дощі, які спостерігаються зараз по всій території України з початку тижня. Настільки рясні опади можуть згубно позначитися як на обсягах збору ягоди, так і на її якості. Як ми вже говорили, в поточному сезоні ситуація вже ускладнена тим, що черешневі сади істотно постраждали від весняних заморозків, внаслідок чого валовий збір буде набагато нижче торішнього. Дані заморозки вже привели до 90% втрати ранніх сортів черешні та негативно позначилися на майбутньому врожаї пізніх сортів, а якість ягоди, яка на даний момент надходить у продаж оцінюється нижче середнього »- прокоментував ситуацію керівник проекту« АПК-Інформ: овочі і фрукти »Олександр Хорев.

Відзначається, що роком раніше перші поставки черешні на ринок почалися практично в такий же період, як і в цьому сезоні. При цьому ціна на ягоду озвучувалася в діапазоні – 35-40 грн / кг ($ 1,30-1,49 / кг), що в середньому на 39% дешевше, ніж на даний момент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *