Сервісом автоматичної оцінки об’єктів нерухомості вже скористалися понад 25 тис. Раз

Фонд держмайна (ФДМ) України від 29 червня запустив в дослідну експлуатацію Сервіс автоматичної оцінки об’єктів нерухомості, з його допомогою сформовано вже більше 25 тис. Довідок, повідомила заступник глави ФДМ Юлія Бєлова на прес-конференції у вівторок.

“У перший день роботи сервісу було автоматично оцінено 3,5 тис. Об’єктів, за результатами нотаріусами було оформлено 1,5 тис. Угод. Всього за час роботи сервісу сформовано більше 25 тис. Довідок, укладено понад 10 тис. Договорів за результатами оцінки” , – сказала вона.

За словами Бєлової, кошти на розробку програмного забезпечення сервісу виділив американський уряд через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Вона зазначила зручність і доступність використання сервісу автоматичної оцінки, потрібен лише доступ до інтернету та електронного цифрового підпису, яку можна оформити через авторизовані центри сертифікації ключів.

Сервіс автоматичної оцінки об’єктів нерухомості формує звіт за кілька секунд на основі big data. Як розповіла Бєлова, програма аналізує дані з трьох джерел – баз ЛУН і ОЛХ, реєстру оцінок і фактичних цін.

“Ми розуміємо, що ціни на ринку нерухомості дуже рухливі, тому, згідно з договором з ЛУН і ОЛХ, аналізуються дані за останні півроку”, – додала вона.

“Справедлива оцінка активів і майна – одна зі складових економічної стабільності і фактор підвищення довіри інвесторів до України”, – сказав глава ФДМ Дмитро Сенниченко.

За його словами, створення і запуск в експлуатацію Сервісу автоматичної оцінки об’єктів нерухомості є одним з чотирьох етапів комплексної реформи сфери оцінки, яку проводить ФДМ. Так, в ході першого етапу в лютому 2020 року було ліквідовано майданчики-посередники, що вже дозволило українцям заощадити більше 1 млрд грн за рік. Другим етапом став запуск зазначеного сервісу.

Крім того, повідомив Сенниченко, ФДМ працює над ліквідацією так званої “фракційної оцінки” – земля і нерухомість на ній повинні оцінюватися разом, а не окремо. Відповідний законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді і чекає розгляду народними депутатами.

“Завершальним етапом комплексної реформи є впровадження міжнародних стандартів оціночної діяльності: спеціальний законопроект передбачає перехід на міжнародні стандарти оцінки. Таким чином, ми отримуємо чесність і справедливість в усіх аспектах оціночної діяльності, яка впливає як на капіталізацію бізнесу, добробут кожного громадянина, так і на підвищення інвестиційної привабливості України “, – підкреслив Сенниченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *