Середня ціна житла комфорт-класу у столиці досягла близько 1200 доларів за кв. метр, – “Інтергал-Буд”

Ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку в Києві протягом року, що минає, зросла на 40%. У порівнянні з п’ятьма попередніми роками, на думку експертів, вона збільшилася всього на 15%.

Про це KV стало відомо з прес-служби девелоперської компанії “Інтергал-Буд” з посиланням на експертну думку комерційного директора компанії Анни Лаєвської.

За її словами зростання вартості квадратних метрів цього року було найшвидшим за останні кілька років.

“За цей рік ціна на первинному ринку, якщо говорити про Київ, вже зросла на 40%. Це дуже крутий показник, тому що за п’ять попередніх років вона збільшилася лише на 15%. Наступного року прогнозують ще близько 20-25%, – прокоментувала Ганна Лаєвська.

За словами комерційного директора, одна з причин підвищення цін полягає у збільшенні собівартості будівництва. Лише за останні кілька місяців вона зросла приблизно на $120–150 за кв. м.

“Насамперед це пов’язано зі зростанням цін на метал – подорожчання становило близько 60-70%. Бетонні вироби, базові будівельні матеріали: керамічні та газобетонні блоки, оздоблювальні матеріали, ліфтове обладнання – все дуже різко стрибнуло в ціні. І тенденція зростання цін зберігається”, – додала експерт.

На думку Анни Лаєвської, девелопери не одразу відображають збільшення собівартості у прайсі.

“Забудовники, звичайно, не можуть одразу перевести таке зростання собівартості на ціну квадратного метра. Попит на ринку досить еластичний, є певні очікування покупців. За місяць підняти ціну на таку суму не можна. Але у відстроченому періоді приблизно за півроку зростання собівартості позначиться на ціні. А поки що зростання собівартості призводить до зменшення маржі забудовників. Наступного року прогнозується зростання собівартості на 15-20%. Подивимося, як ситуація розвиватиметься далі. Багато наших постачальників уже кажуть, що інфляція, збільшення вартості енергоносіїв та високий попит на матеріали неминуче призведуть до ще більшого зростання собівартості”, – наголосила Лаєвська.

Щодо середньої ціни на квадратний метр наступного року, то прогноз експерта полягає в подальшому зростанні.

“Нині середня ціна житла комфорт-класу у столиці – близько $1200 за кв. м. Багато експертів кажуть, що ринок спокійно може дійти до ціни $2000 за кв. м без втрати продажів у кількісному вираженні. Я не зовсім згодна, але, гадаю, $1500-1600 – це реальна середня ціна квадратного метра масового житла у такому ходовому сегменті”, – резюмувала комерційний директор “Інтергал-Буд”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *