Середня ціна оренди житлової нерухомості в Києві знизилася на 10% з початку року

Середня ціна оренди квартир в Києві склала $ 10 / кв. м, що на $ 1 менше, ніж в січні поточного року, повідомив директор City Development Solutions Роман Герасимчук агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Ринок оренди житлової нерухомості столиці за підсумками лютого показав незначне зниження медіанної ціни за квадратний метр. При цьому медіанна ціна оренди в Голосіївському районі збільшилася – на 10%, Деснянському та Оболонському – на 5%. В Подільському та Шевченківському відзначається зниження”, – повідомив Герасимчук.

За даними порталу Address.ua, найдорожчим районом Києва є Печерський район – медіанна ціна $ +1367 за об’єкт, або $ 18 / кв.м. На другому місці Шевченківський – $ 605 за квартиру ($ 11 / кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – $ 539 за об’єкт ($ 10 / кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – $ 293 за квартиру, або $ 6 / кв.м.

Найбільш дорогим районом для оренди ліквідних однокімнатних квартир є Печерський район ($ 660). У Солом’янському, Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від $ 360 до $ 430. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський – цінник на однокімнатні квартири в цьому районі становить $ 258.

Як повідомив Герасимчук, в структурі пропозиції основний обсяг, як і раніше, складають однокімнатні квартири (49%), на які припадає 40% запитів. Третина пропозиції і попиту припадає на двокімнатні квартири. “Відносний дисбаланс спостерігаємо тільки в сегменті трикімнатних і багатокімнатних квартир. На них припадає 29% запитів, але в структурі пропозиції такі квартири становлять лише 17%”, – сказав Герасимчук.

Експерт зазначає, що з урахуванням значного перевищення пропозиції над попитом такий дисбаланс не призведе до зростання цін, але збільшує шанс швидко здати в оренду трьох-і багатокімнатні квартири, але не в інших сегментах. “До стабілізації ринку ще далеко”, – вважає Герасимчук.

Дослідження Address.ua базується на аналізі оголошень, розміщених на порталі, і активності користувачів (435 тис відвідувань за лютий 2021).

Address Group – група компаній, що надають з 2010 року онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *