Садівники лякають величезним дефіцитом яблук в Україні і активно підвищують ціни

Українські садівники активно підвищують ціни на яблуко. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, посилаючись на дані власного моніторингу. При цьому фахівці проекту підкреслюють, що в першу чергу дорожчають фрукти експортної якості.

Так, за даними проекту, сьогодні ціни на яблука, в залежності від сорту, озвучуються виробниками в межах 10-17 грн / кг, що в середньому на 11% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Підвищувати ціни садівникам дозволяє активний попит на ці фрукти як з боку оптових компаній, так і з боку роздрібних мереж, тоді як запаси яблука в сховищах скорочуються.

КОРОТКО І ПО СПРАВІ В TELEGRAM
Як відзначають представники оптових компаній, збільшення закупівельних цін на яблука – вимушений захід, оскільки з кожним днем ​​все важче здобувати фрукти необхідної якості в необхідних обсягах.

Оскільки частина виробників прийняли рішення призупинити продаж в очікуванні більш високих цін, а деякі і зовсім вже завершили реалізацію, на ринку утворився величезний дефіцит пропозиції якісних яблук. В першу чергу, на ринку з’явилася нестача пропозицій яблука з холодильників з регульованим газовим середовищем.

Відзначимо, що на даний момент ціни на яблуко в Україні вже перевищили рівень минулого року майже вдвічі. За словами садівників, запаси яблук у сховищах швидко закінчуються завдяки стабільному попиту, що лише провокує подальше зростання цін. Більшість фермерів встигли реалізувати практично весь урожай яблук ще в січні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *