Сади кісточкових значно постраждали на Закарпатті та півдні України

Березневі заморозки в Закарпатській області повністю знищили майбутній урожай ранніх абрикосів і персиків.

Про це розповів директор департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Юрій Лесьо, повідомляє «Укрінформ».

«В останні дні березня на Закарпатті були заморозки на поверхні грунту та в повітрі інтенсивністю 3-9 градусів. Заморозки в повітрі виявилися згубними для ранньоквітучих плодових (абрикос, персик), які в цей час перебували в фазах утворення бутонів-цвітіння, і повністю знищили майбутній урожай, »- сказав Лесьо.

Також чиновник зазначив, що для більшості інших сільськогосподарських рослин заморозки критичними були, так як рослини перебували в фазах початкового розвитку.

У той же час, садівники Одеської, Херсонської та Запорізької області розповідають, що сади абрикосів, персиків і черешні постраждали від заморозків, пише Agravery.com.

Так, фермер з Одеської області Микола Комаров вже не розраховує на урожай абрикосів, персиків, нектаринів в своєму господарстві «Троїцьке» (30 га садів). Поки не зрозуміло, що буде зі сливами і яблунями.

Спеціаліст з розвитку плодоовочевого ринку UHBDP в Херсонській області Юлія Ярмак зазначила: «вимерзли черешня мінімум в трьох районах Херсонщини. Крім черешні, фермери констатують вимерзання персиків і абрикосів, як ранніх, так і пізніх сортів. За Херсонської області прогнози невтішні, пошкоджено до 80% черешень і абрикосів – це найбільш постраждалі культури в нашому регіоні ».

Фермер з Мелітопольського району Запорізької області Теймур МІХТ, що обробляє 80 га саду черешні, персиків і абрикосів, каже, що вся надія в цьому році – на врожай пізніх сортів черешні.

«Абрикосов не очікую, 100% -ве вимерзання, персиків майже не залишилося, вимерзло не менше 70%. Тільки черешня не встигла досить вегетувати, так і витримала морози. Ранні сорти черешні постраждали більше, пізні сорти неушкоджені. За попередньою ревізії, черешня вимерзла на 12-18% », – розповідає мелітопольський фермер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *