«Розумні» роботи підвищують рентабельність переробки овочів

Використання «розумних» роботів робить переробку фруктів і овочів більш рентабельною і збільшує додану вартість свіжих продуктів.

Про це розповідають в Wageningen AgroFood Robotics, пише Future Farming.

Інтелектуальні роботи від Wageningen University & Research вчаться у людей виконувати кілька завдань. До першої демонстрації вони будуть готові вже влітку 2021 року.

Сортування і складання свіжих фруктів і овочів до сих пір у всьому світі виконувалися в основному вручну.

«Використання роботів заощадило б компаніям багато часу і грошей на цих трудомістких, нудних і повторюваних завданнях», – говорить експерт-керівник групи комп’ютерного зору і робототехніки в Wageningen Food & Biobased Research і член команди Agro Food Robotics Аніш Чаухан.

Було б ще ефективніше, якби один робот міг виконувати кілька завдань, вважає експерт.

Wageningen Agro Food Robotics запустила проект автономних роботів для агропродовольчих процесів в 2019 році. Одна з цілей цього чотирирічного проекту – розробити інтелектуальних роботів, які навчаються виконувати якраз кілька завдань, від збору і до сортування різних фруктів і овочів.

«Переробники фруктів і овочів можуть використовувати таких роботів для підвищення рентабельності своєї роботи», – говорить Чаухан.

Як приклад він наводить робота, який обробляє апельсини, але може легко переключитися на переробку полуниці, і відразу ж впорядкувати ці фрукти по солодощі.

«Потім виробник може продавати більше солодку полуницю по більш високій ціні. І він може дати покупцям гарантію, що продукти не чіпала рука людини. Це є явною перевагою під час пандемії », – додав Чаухан.

Роботи Wageningen оснащені камерами, які фіксують рухи людини-експерта, який виконує завдання зі збору та сортування. Вбудоване комп’ютерний зір і технологія глибокого навчання дозволяють роботам збирати інформацію і вивчати нові завдання, копіюючи дії людей.

Дослідники успішно протестували роботів в багатьох ситуаціях, включаючи збір і сортування мандаринів різного розміру, відділення стиглих бананів від незрілих, сортування неушкоджених і пошкоджених огірків, а також поділ фруктів різних типів на одному столі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *