Розробники уточнили, коли на українських полях полуницю збиратимуть роботи

Вчені з компанії Winstar Technology вже другий рік працюють над створенням робота Soil Bot для збору полуниці. Планується, що MVP версія буде готова до кінця 2021 року, а ще через рік можливо буде запустити серійне виробництво машин.

Про це розповів CEO в Winstars Technology LLC, Founder в SMART IT CITY Дмитро Софіна під час мітапа «Дронь, роботи і гроші».

«Роботизація в садівництві та ягідництва сьогодні на досить хорошому рівні, є машини для прибирання малини, винограду, лохини. Полуниця залишається нечисленної зоною, яка окупована виробниками. Правда, в США є величезні і дорогі прототипи для промислових полів, але вони не підходять маленьким і середнім українським ягідним господарствам », – зазначає Дмитро Софіна.

Команда розробників вважала, що світовий обсяг ринку полуниці становить 10 млн т ягід в рік, а це – $ 10 млрд.

«Це буде самохідна платформа, що складається з трьох модулів. Апарат зможе автономно їздити по полю, бачити ряди, перешкоди, визначати, куди і як їхати. Машина буде оснащена маніпуляторами для прибирання полуниці – з комп’ютерним баченням, яке розпізнаватиме ягоду, листя, коріння. При створенні моделі Soil Bot використовуються технології комп’ютерного зору і штучного інтелекту, що забезпечить точність виконання операцій, ідентифікацію та визначення стиглості плодів. Третій модуль буде відповідати за зберігання ягоди до відвантаження її на склад », – розповідає Дмитро Софіна.

У компанії відзначають, що розглядають кілька модифікацій платформи: для господарств, які збирають 50 т ягоди в рік, 100 т і 150 т. Продуктивність машини планується на рівні 40 кг / год, що набагато ефективніше людини.

Орієнтовна вартість в залежності від розміру становитиме від $ 120 до $ 200 тис.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *