Розничные цены на свинину отрываются от закупочных

Друга половина весни є традиційним періодом зростання цін на ринку свинини через найбільшої споживчої активності. Щорічно перед Великоднем пожвавлюється торгівля після зимового спаду попиту.

Про це йдеться в повідомленні Асоціації свинарів України.

Як зазначається, ціни на свинину перед святами будуть відрізнятися в залежності від того, де м’ясо купувати. Так, наприклад, зміни цінників в супермаркетах переважно плавні. При цьому окремі позиції можна придбати за нижчою ціною за рахунок акційної пропозиції від мережі.

«На продуктових ринках ціни напередодні свят можуть підніматися відчутніше. Тому якщо плануєте купувати свинину на ринках, тягнути до останніх днів перед Великоднем не варто », – рекомендують експерти.

Зміна цін в національних мережах роздрібної торгівлі зберігає певну прив’язку до закупівельних цін на свиней забійних кондицій, визнають в асоціації. Так, однією з причин низьких споживчих цін в даний час є в тому числі більш низькі ціни закупівлі свинини в живій вазі: в першому кварталі +2021-го вони майже на 6% менше, ніж рік тому.

«В цілому зв’язок між динамікою цін реалізації« живця »і готової продукції на протязі року неоднорідний: зіставлення цих показників за кілька останніх років показує, що коефіцієнт їх кореляції варіює в широких межах – від 40% до 90%. А значить, говорити, що ціна реалізації свиней – єдиний і основний фактор формування ціни для споживача, некоректно », – підкреслюють аналітики.

Зараз стимулом для зростання цін є очікуване сезонне відновлення попиту, а обмежуючим фактором – погіршення купівельної спроможності населення. Однак останнім часом зв’язок між динамікою закупівельних і роздрібних цін істотно ослаб, тому більший вплив мають інші чинники, вважають в асоціації.

Зараз роздрібні ціни на свинину нижче, ніж роком раніше. Згідно з моніторингом цін національних торговельних мереж, в середині квітня 2020 року середня ціна кілограма охолодженої свинини становила 131,6 грн / кг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *