Росія зайняла головні ринки збуту українського цукру – Укрцукор

У квітні українські виробники експортували 9,1 тис. Т цукру. Це більш ніж удвічі менше ніж у попередньому місяці – 19,6 тис. Т.

Про це пише прес-служба «Укрцукор».

В кінці березня ми спостерігали деяке пожвавлення на Лондонській біржі. В результаті попит на український цукор зріс і виробники змогли поставити на зовнішні ринки близько 20 тис. Т цукру в ті країни, куди ми експортували раніше рік-два назад: Лівія (7 тис. Т), Туреччина (4,8 тис. Т) , Палестина (3,7 тис. т), – пояснив аналітик НАЦУ «Укрцукор» Назар Міхайловін.

Як зазначив аналітик, вже в квітні світова кон’юнктура, епідемія COVID-19 і зміна курсу валют створили несприятливі умови для українських виробників, тому за квітень виробники знову повернулися до звичних обсягів експорту цукру за місяць – 9,1 тис. Т.

Згідно з матеріалом, в квітні географія поставок українського цукру майже не змінилася: Туреччина – 5,7 тис. Т, Лівія – 0,8 тис. Т, Молдова і Румунія по 0,6 тис. Т.

За вісім місяців поточного маркетингового року українські виробники експортували 76,4 тис. Т цукру, що майже в 4 рази менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Це досить прогнозований показник, оскільки більшість «наших» ринків зайняв російський цукор. Внутрішнє перевиробництво і зручна логістика в країни Середньої Азії роблять його більш вигідним. Тому, наприклад, Узбекистан зняв мито на доставку цукру, але ціна українського виробника вище, ніж російського саме через витрати на транспортування, – підсумував аналітик.

За його словами, чітивая всі ці фактори, в Асоціації очікують 120 тис. Т експортованого цукру за результатами 2019/20 МР, хоча на початок року експортний потенціал оцінювався в 300 тис. Т.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *