У лютневому балансі українського ринку дизельне паливо з Росії зайняло 45%, що відповідає частці російських виробників до запровадження спецмита на поставки по трубопроводу “ПрикарпатЗахідтранс”. Про це повідомляє Enkorr з посиланням на дослідження консалтингової групи “А-95”.
Імпорт дизельного палива в лютому з РФ збільшився на 40% – до 200,8 тис. Т, в порівнянні з січнем (142, 5 тис. Т). Це дозволило частково компенсувати зниження поставок з Білорусі. Зокрема, баланс українського ринку ДТ в лютому 2020 року становив 448,4 тис. Т, що на 3% (12,7 тис. Т) більше аналогічного показника минулого року і на 25% (90 тис. Т) більше ніж у січні.
Частка українських нафтопереробних заводів (НПЗ) в лютневому балансі склала близько 14% (64 тис. Т), а імпорт – 86% (384 тис. Т).
У лютому з Росії імпортовано 200,8 тис. Т (+58,6 тис. Т в порівнянні з січнем). Зокрема, у порівнянні з січнем зросли поставки через трубопровідний термінал в Гомелі (Білорусь) – з 75 тис. Т до 118 тис. Т.
Прямі ж / д-поставки зросли з 36,7 тис. До 50 тис. Т за рахунок збільшення відвантажень ресурсу компанії Лукойл і відновлення імпорту Славутський ДТ. Поставки через термінали трубопроводу “ПрикарпатЗахідтранс”, які обкладаються 4% -й митом, в лютому практично збереглися на рівні січня і склали 33 тис. Т.
Через суперечності з урядом РФ і нафтовими компаніями білоруські НПЗ в 2020 році змушений знизили обсяг відвантажень ДТ в Україні. У лютому Мозирський і Новополоцький НПЗ поставили 92,6 тис. Т, включаючи 6,8 тис. Т по трубопроводу “ПрикарпатЗахідтранс”. Очікувалося, що в 2020 році обсяг імпорту з Білорусі становитиме 250 тис. Т на місяць.
Мажейкяйський НПЗ (Литва) в лютому наростив поставки в Україну до 56 тис. Т з 48 тис. Т в січні. В цілому, в січні-лютого 2020 го група Orlen утримує обсяг поставок в Україну на рівні, близькому до максимального для останніх кількох років.
Через морські порти в лютому оформлений імпорт 32 тис. Т, що в два рази більше поставок в січні. Відзначається, що це рекордний обсяг морського імпорту за останні п’ять років.
Всього за два місяці року баланс ринку ДТ склав 807 тис. Т, що на 6% (52 тис. Т) менше, ніж за аналогічний період 2019 року. Завдяки накопиченим в кінці минулого року запасам вдалося частково компенсувати зниження поставок ДТ, однак на початку березня ринок зіткнувся з першими ознаками дефіциту, що призвело до зростання цін на 4% за перший тиждень березня.