Рівень тіньової економіки в 2020р виріс до 30% ВВП – Мінекономіки

Рівень тіньової економіки в Україні в 2020 році склав 30% від обсягу офіційного ВВП у порівнянні з 27% ВВП в 2019 році, свідчить аналітична записка Міністерства економіки.

“За попередніми підрахунками, рівень тіньової економіки в 2020 році склав 30% від обсягу офіційного ВВП, що на 3 п.п. більше в порівнянні з показником за 2019 році”, – вказало Міністерство в записці на сайті.

За даними міністерства, два з чотирьох методів розрахунку тіньової економіки зафіксували збільшення рівня “тіні” в порівнянні з 2019 роком: метод збитковості підприємств – на 7 п.п., до 27% офіційного ВВП, а також монетарний метод – на 1 п.п. ., до 31% ВВП.

При цьому міністерство відзначає, що за окремими видами економічної діяльності (ЗЕД) компанії показали невиправдано високий зростання збитковості підприємств.

У той же час метод “витрати населення – роздрібний товарообіг” показав скорочення рівня тіньової економіки – на 3 п.п., до 22% ВВП, а по електричному методу скорочення склало 2 п.п., до 23% ВВП, вказало Мінекономіки.

“Всі види економічної діяльності, крім фінансової та страхової, показали тенденцію до збільшення рівня тіньової економіки на тлі зростання обсягів збитку підприємств цих ЗЕД за підсумками 2020 року в умовах вимушеного обмеження їх виробничої активності. Найбільше частка тіньового сектора виросла в ЗЕД” Операції з нерухомим майном “(на 17 п.п., до 41% від валової доданої вартості в ЗЕД), в ЗЕД” Транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність “(на 14 п.п., до 48%), у добувній промисловості і розробці кар’єрів (на 9 п.п., до 41%) “, – вказало міністерство.

При цьому сектор фінансової і страхової діяльності міністерство зафіксувало тенденцію до скорочення “тіні” за підсумками 2020 року – на 4 п.п., до 23% від обсягів валової доданої вартості в ЗЕД.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *