Ритейл продовжує розвиватися: які мережі ризикнули інвестувати під час війни

Провідні мережі магазинів України продовжують інвестувати в економіку країни та відкривати нові торгові точки навіть за умов війни. Асоціація ритейлерів України розглянула динаміку розвитку ринку з 24 лютого.

Більшість нових магазинів було відкрито на заході країни – 60 од., або 63,2% від загальної кількості. Друге місце посідає Київ з показником 10 од., або 10,5%. Замикає трійку лідерів південь України – 9 од., 9,5%.

Рітейл продовжив розвиватися: які мережі ризикнули інвестувати під час війни - фото 1

Серед регіонів абсолютним лідером є Львівська область. Далі йдуть Київська та Закарпатська області.

Рітейл продовжив розвиватися: які мережі ризикнули інвестувати під час війни - фото 2

Наприклад, найбільша українська продуктова мережа АТБ відкрила перший новий магазин у Львівській області ще 31 березня. Лише першого дня його відвідали 1700 покупців. Загалом з 24 лютого до 14 липня компанія запустила 12 нових маркетів, вся мережа налічує 1141 магазин.

У сегменті продажу товарів техніки та електроніки компанії також шукали нові напрямки зростання. Зокрема “ВМ Техніка” зайшла у нові міста та відкрила магазини у Хмельницькій та Івано-Франківській областях. Зараз у мережі працюють 28 з 29 локацій.

Компанія MOYO мала до війни 58 магазинів по всій Україні. З 24 лютого компанія закрила частину точок. Проте вже станом на 1 серпня працює 51 магазин, зокрема чотири з них відкрилися вперше.

Серед ритейлерів одягу нові напрямки розвитку в Україні знайшла для себе польська група LPP – перший міжнародний fashion-оператор, який втратив свій російський бізнес. Один з брендів групи – Sinsay – відкриває нові об’єкти в Україні навіть зараз.

Щодо регіонів, то на південному сході країни працює 98 супермаркетів мережі Varus. З початку року ритейлер встиг відкрити чотири нові магазини, але зараз їх законсервовано. А ритейлер EVA відкрив за час війни 9 нових магазинів у різних регіонах.

Одеська “Копійка” за цей період не відкривала нові магазини, проте зараз готує одразу два відкриття та ще одне – в планах на осінь. Зараз у мережі продовжують працювати 90 маркетів.

У центрі країни продовжили розвиток “Ашан” та Novus. Близько 40 магазинів “Ашана” працюють на цьому етапі. А Novus відкрив новий маркет у Києві 1 липня та продовжив розвиток магазинів формату “біля дому” у Черкаській та Кіровоградській областях.

Частина бізнесу переміщується зі східних до західних регіонів. Йдеться про харківську мережу MasterZoo, магазини Fozzy Group, “Фокстрот”, “Люксоптика” тощо.

Продовжують розвиватись також західноукраїнські мережі. Відновила розширення у Львові “Рукавичка” (191 маркет). Продуктовий ритейлер Львова “Близенько” відновив розширення у травні.

Опитування проводили серед 70 учасників ринку ритейлу в різних сегментах. Дані наведено за період з 24 лютого до 1 серпня 2022 року.