Ринок зелені в Україні: імпорту стало більше

Ринок мікрозелень і зелені в Україні розвивається під впливом поширюються серед населення ідей здорового харчування. Стабільний попит на цьому ринку спостерігається не тільки в осінньо-весняний, а й в зимовий періоди, тому одним з головних трендів стало вирощування зелені в закритому грунті.

Про це свідчать результати вивчення ринку компанією Pro-Consulting за період 2019 – 11 місяців 2020 р

Як зазначається, перевагою мікрозелень є ніжний смак і корисні властивості паростків, вирощування без застосування добрив, можливість виробництва на будь-яких площах, навіть в домашніх умовах.

Моніторинг ринку мікрозелень і зелені в Україні свідчить про те, що майже половину його об’єму – 46% – в 2019 році становили салати. Серед найпопулярніших у споживачів: салат латук; салат ромен; салатні суміші.

«Друге місце на ринку мікрозелень і зелені в Україні займає петрушка, третє – кінза, причому ці трави часто пропонуються спільно, в букетах з можливим включенням кропу. Серед ароматних приправ, таких як м’ята, базилік, розмарин, тархун, чебрець, найбільша частка у фенхеля », – відзначають аналітики.

Згідно результатами дослідження, сегмент мікрозелень поки дуже малий.

«Після оцінки наявності цього виду продукції в торгових мережах Києва його відносний розмір оцінюється в 1% від загального обсягу ринку мікрозелень і зелені в Україні», – повідомляє Pro-Consulting.

Структурний аналіз ринку мікрозелень і зелені в Україні показує наявність на ньому зразкового паритету між обсягами виробництва та імпорту продукції.

«За підсумками 11 місяців 2020 року відмічено скорочення частки української зелені на 10% з відповідним збільшенням поставок з-за кордону.

У географічній структурі імпорту на ринок мікрозелень і зелені в Україні переважають Ефіопія, Польща та Італія. У 2020 році відбулася рокіровка лідерів з поставок салатів – Польща поступилася першістю Ефіопії, частка Італії змінилася неістотно », – додають аналітики.За результатами дослідження ринку мікрозелень і зелені в Україні прогнозується збереження в середньостроковій перспективі існуючих тенденцій розвитку.

«Не дивлячись на скорочення відвідувань магазинів в період карантину і зростання цін, попит на вітамінну продукцію буде тільки збільшуватися через необхідність зміцнення організму в боротьбі з інфекцією. Очікується розширення державної підтримки галузі овочівництва і позитивний вплив на неї відкриття ринку землі », – прогнозують експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *