Ринок складської нерухомості Києва та області у 2021 р. розширився на 110 тис. кв. м – Colliers Ukraine

Нова пропозиція на ринку складської нерухомості Києва та столичної області у 2021 році склала 110 тис. кв. м, повідомили агенції “Інтерфакс-Україна” у міжнародній компанії Colliers Ukraine.

Серед ключових об’єктів у Colliers Ukraine виділили другу чергу логістичного комплексу “Макарівський” (14,5 тис. кв. м), новий логістичний центр Rozetka (~62 тис. кв. м) та логістичний комплекс французької компанії FM Logistic (9,6 тис. кв. м кв.

Загальний обсяг пропозиції до кінця 2021 року склав 1 млн. 956 тис. кв. м. При цьому показник вакантності на ринку не перевищує 1,5%, показуючи, що попит перевищує наявну пропозицію.

Як повідомили в Colliers Ukraine, переважно якісні об’єкти вводяться в експлуатацію вже з високим показником заповнюваності згідно з попередніми договорами оренди.

Внаслідок перевищення попиту над пропозицією продовжується тенденція до зростання орендних ставок. До кінця 2021 року рівень орендних ставок, що запитуються, досяг дев’ятирічного максимуму – $6,0/кв. м без ПДВ (А клас).

У 2021 році було заявлено про початок девелопменту кількох масштабних логістичних комплексів. За даними аналітиків Colliers Ukraine, на етапі будівництва та проектування знаходяться 600-700 тис. кв. м.

Враховуючи дефіцит якісних складів, компанії-орендарі, які активно розвивають бізнес в Україні, все частіше розглядають формат build-to-suit. Так, у 2021 році було запроваджено логістичний комплекс для інтернет-рітейлера Rozetka площею 62 тис. кв. м.

У компанії зазначають, що саме у сегменті складської нерухомості спостерігалася найбільша активність інвесторів. За останні п’ять років на ринку відбулося понад 10 інвестиційних угод. Зокрема, у 2021 році компанія Dragon Capital закрила угоду щодо придбання одного з найбільших логістичних комплексів на ринку Amtel (GBA ~100 тис. кв. м).

Colliers International – провідна багатопрофільна компанія з надання професійних послуг у сфері комерційної нерухомості. Офіси компанії представлені у 67 країнах світу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *