Ринок сигарет України за підсумками 2019 р. знизився на 15% – гендиректор “Імперіал Тобакко” в Україні

Україна в 2019 році виробила 51 млрд сигарет, що на 15% нижче за показник за 2018 рік, повідомив генеральний директор “Імперіал Тобакко” в Україні Ростислав Чернак.

“У порівнянні з європейськими країнами, зниження обсягів сигаретного ринку, дійсно, йшло швидкими темпами. За нашими даними, падіння ринку склало 15% в порівнянні з минулим роком. У 2011-2017 роках падіння було меншим, ніж ми спостерігали в 2019-м” , – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Об’єктивних причин падіння українського ринку, на думку Чернака, кілька, в тому числі і підвищення акцизу.

“У 2018 році зростання акцизного податку на сигарети склав 30%, в 2019 році ми мали два підвищення – в січні на 20%, в липні, додатково – на 9%. Значне зростання акцизного податку призвело до збільшення ціни за пачку сигарет, стало причиною зростання обсягів нелегальної торгівлі “, – зауважив він.

Гендиректор “Імперіал Тобакко” в Україні вказав на те, що за останні кілька років, рівень нелегальної торгівлі збільшився вдвічі. За даними досліджень TNS Kantar, в 2019 році рівень нелегальної торгівлі досяг 7%, тенденція до зростання простежувалася з 2017 року.

“Такий рівень контрабанди і контрафакту в Україні є найвищим за період з 2013 року”, – зазначив Чернак.

Серед інших причин він виділив робочу міграцію.

“За різними оцінками, протягом декількох останніх років Україна залишила 4 млн осіб або 10% населення. Відповідно, зменшилася кількість людей, які є споживачами”, – зауважив гендиректор компанії.

Він прогнозує, що якщо темпи зростання акцизного податку не сповільняться і буде введена фіксована торгова націнка, яка неминуче позначиться на ціні продукції – то в 2020 році легальний ринок сигарет скоротиться, щонайменше, до 43 млрд сигарет, а рівень нелегальної торгівлі зросте до 20%.

“Все буде залежати від законодавчого і регуляторного поля. Сподіваємося на раціональний акцизний податок і передбачувану регуляторне середовище. З січня 2020 відбулося підвищення акцизу на 20% – для нас це не стало сюрпризом, але ми сподіваємося, що інших підвищень не буде”, – зауважив Чернак.

“Імперіал Тобакко” в Україні входить в холдинг Imperial Tobacco (Британія). Бренди компанії – Davidoff, Parker & Simpsin, West, Style, R1, “Прима”.

Тютюнова фабрика розташовується в Києві. Виробляє продукцію для внутрішнього ринку і на експорт (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова, Об’єднані Арабські Емірати, Монголія, Ліван, Узбекистан, США).

За оцінками компанії, вона займає 12,6% частки тютюнового ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *