Ринок санаторно-курортних послуг курортів Приазов’я може скласти до 3 млн туристів в рік

Ринок санаторно-курортних послуг курортів Приазов’я може скласти до 3 млн потенційних споживачів в рік, а санаторно-курортний продукт може стати пріоритетним для розвитку туристичного потенціалу Приазов’я, вважає консультант проекту USAID “Економічна підтримка Східної України”, глава Асоціації Індустрії Гостинності України Олександр Лієв.

“Санаторно-курортний продукт – це продукт номер один для Приазов’я, який ми повинні підтримати. Ми бачимо в Приазов’ї великий санаторно-курортний потенціал, оздоровчий потенціал”, – сказав він на прес-конференції в Києві в четвер.

Він зазначив, що згідно із законодавством як оздоровчі курорти в даний час класифікуються 12 населених пунктів на узбережжі Азовського моря, при цьому серед відпочиваючих популярними залишаються два кліматично-грязьових курорту – Бердянськ і Кирилівка (Запорізька обл.)

При цьому значна кількість санаторно-курортних об’єктів Приазов’я потребують поліпшення умови перебування та лікування.

Крім того, Лієв повідомив, що за різними даними турпотік в Приазов’ї становить до 5,4 млн туристів в рік. У той дружин час, він підкреслив, що проведені в рамках підготовки дорожньої карти розвитку туризму Приазов’я дослідження можуть підтвердити 3 млн туристів.

“Ми можемо підтвердити, що Приазов’ї приймає 3 млн туристів в рік. У 2019 це було так. Це теж дуже багато”, – сказав він.

За оцінкою Лієва, такий турпотік дозволяє оцінити виручку від турпотоку в Приазов’ї на рівні 18 млрд грн.

У свою чергу, президент Української Асоціації медичного туризму Віолетта Янишевская підкреслила, що санаторно-курортних продукт в Приазов’ї має перевагу, зокрема, через унікальність природно-рекреаційних ресурсів і можливостей лікування хронічних захворювань.

“Близько 4,7 млн ​​українців, за даними Міністерства охорони здоров’я, мають показання до оздоровлення і лікування саме на курортах Приазов’я”, – сказала вона.

Янишевская зазначила, що в основному на курорти Приазов’я приїжджають для лікування захворювань кістково-м’язової, статевої, нервової системи, а також гінекологічних захворювань.

При цьому Янишвеская підкреслила, привабливість Приазов’я для іноземних туристів.

“У 2019 тільки з метою оздоровлення в Україну в’їхало близько 100 тис. Іноземців. Вони витратили в середньому по $ 1000 і залишили в бюджеті України близько $ 100 млн. Це те, до чого ми будемо прагнути в оздоровчих закладах через кілька років”, – сказала вона.

Разом з тим, Янишевская наголосила на необхідності модернізації санаторних об’єктів Приазов’я і поліпшення їх матеріально-технічної бази.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *