Ринок нерухомості та землі відновився: які особливості

У травні продажі на ринках нерухомості та землі відновилися, але з певними умовами. Про це розповіла радник юридичної групи LCF, керівник судової практики Ірина Кобець у коментарі “Укрінформу”.

За її словами, договір щодо передачі нерухомого майна здійснює нотаріус виключно за місцезнаходженням такого майна.

“Проте для нерухомого майна, що перебуває у Києві та Київській області встановлено винятки. Засвідчувати такі угоди можуть як нотаріуси за місцезнаходженням такого майна, так і нотаріуси за місцезнаходженням однієї зі сторін відповідного договору”, – уточнила юрист.

Під час воєнного стану забороняється:

  • передавати нерухоме майно до статутного капіталу юридичної особи та отримувати дане майно у зв’язку з виходом з учасників;
  • укладати майнові угоди про нерухомість за дорученням від імені фізичних осіб;
  • здійснювати державну реєстрацію, якщо договір було засвідчено нотаріусом у період з 25 лютого 2022 року до дня його включення до переліку нотаріусів;
  • здійснювати державну реєстрацію права власності на нерухоме майно протягом місяця з дня його придбання.
  • здійснювати державну реєстрацію виходячи з договору іпотеки по споживчому кредиту.

За словами Кобець, зазначені обмеження запроваджено з метою мінімізації можливих зловживань з угодами про нерухоме майно, особливо на тимчасово непідконтрольних територіях.

Також до 2024 року дозволено купувати ділянки сільськогосподарського призначення лише громадянам України та у загальному розмірі до 100 га. Юридичні особи України зможуть купувати сільськогосподарську землю лише з 2024 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *