У травні продажі на ринках нерухомості та землі відновилися, але з певними умовами. Про це розповіла радник юридичної групи LCF, керівник судової практики Ірина Кобець у коментарі “Укрінформу”.
За її словами, договір щодо передачі нерухомого майна здійснює нотаріус виключно за місцезнаходженням такого майна.
“Проте для нерухомого майна, що перебуває у Києві та Київській області встановлено винятки. Засвідчувати такі угоди можуть як нотаріуси за місцезнаходженням такого майна, так і нотаріуси за місцезнаходженням однієї зі сторін відповідного договору”, – уточнила юрист.
Під час воєнного стану забороняється:
За словами Кобець, зазначені обмеження запроваджено з метою мінімізації можливих зловживань з угодами про нерухоме майно, особливо на тимчасово непідконтрольних територіях.
Також до 2024 року дозволено купувати ділянки сільськогосподарського призначення лише громадянам України та у загальному розмірі до 100 га. Юридичні особи України зможуть купувати сільськогосподарську землю лише з 2024 року.