Ринок металопластикових вікон в Україні в 2020 році може впасти на 8-10%

У 2019 у багатьох компаній по виготовленню металопластикових вікон продажу “просіли” на 10%. У 2020 році ця тенденція збережеться і ринок металопластикових вікон може впасти ще на 8-10%. Таку думку висловив Сергій Положаї, засновник компанії Steko.

Проте, за його словами, ситуація на ринку все одно значно краще, ніж раніше. “Якщо порівнювати ціни на вікна в 2006 році, то ми продавали одне вікно за 100 євро. Через два або три кризи ціна за вікно опустилася до позначки в 50-60 євро, тобто майже в два рази. Дно було в 2014 році, в 2019 року ми нарешті відштовхуємося від цього “дна”, вартість вікон поступово досягає реальної вартості вікна, а не демпінговою “, – заявив він.

Для того, щоб не знижувати оберти продажу металопластикових виробів, на думку полежить, необхідно більше приділяти уваги просуванню бренду, розвитку дилерської мережі, будувати коректну роботу з дилерами і кінцевими покупцями. Також аудиторія переходить в цифру, а тому продаж за допомогою ТВ-реклами і газет вже не дають такого ефекту як раніше.

“За нашими даними, 1 з 10 чоловік обов’язково купує вікно, а сьогодні це кожен шостий житель України”, – розповів засновник компанії Steko Сергій Положаї.

В основному активними покупцями є люди у віці 25-40 років, в більшості випадків це жінки. Все менше покупців, яким більше 55 років, а молоді до 25 років не до квартир і не до вікон. Основний клієнт сьогодні – це середній клас з доходом близько 25 тисяч гривень на сім’ю, які можуть купити кілька вікон або разово, або поетапно.

Як говорить Полежай, в Україні сьогодні спостерігається тренд, коли приблизно 30% покупців хочуть купувати вікна виключно німецьких виробників з німецькою фурнітурою. Основними трендами 2020 року стане затребуваність більш дорогих віконних конструкцій, відхід від сегмента “економ”. Близько 30% буде становити дорогий сегмент, близько 50% – середній (хороший профіль, теплий склопакет, надійна фурнітура), і на економ сегмент доведеться 20% (вікна для приміщень зі зниженими вимогами до енергозбереження, побутові та виробничі приміщення). Також він прогнозує запит на більш широкий модельний ряд фурнітури і комплектуючих, протизламні вікна, безпечні вікна для дітей і тварин, енергозберігаючі напилення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *