Ринок лохини в Україні щорічно зростає майже на третину

Ринок свіжої лохини є одним з найбільш швидкозростаючих сегментів української плодоовочевої галузі, а сама ягода за останні кілька років встигла перейти з розряду нішевих в одну з найпопулярніших категорій у споживачів.

Про це йдеться в повідомленні «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

«Україна в останні кілька років є одним зі світових лідерів за темпами зростання площ під голубикой. За останні п’ять років внутрішній ринок лохини в Україні щорічно в середньому збільшувався майже на третину, а імпорт лохини з року в рік в середньому подвоювався », – коментує керівник проекту« АПК-Інформ: овочі і фрукти »Олександр Хорєв.

У 2020 року обсяги імпорту свіжої лохини на ринок України досягли 500 т, хоча ще п’ять років тому ледь перевищували 20 тонн.

Ключовими постачальниками цієї ягоди на український ринок на даний момент виступають Перу, Іспанія і Марокко. Невеликі обсяги також завозяться з Чилі і деяких інших країн.

Пік імпорту свіжої лохини в Україні припадає на квітень-червень, коли місцева продукція або відсутня, або ще поставляється в незначних партіях. У цей період на ринок поставляється в основному лохина з Марокко та Іспанії. При цьому, Перу, найбільший експортер цієї ягоди в світі, активна на українському ринку з жовтня по лютий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *