Ринок хмарних технологій в Україні в 2020р виросте мінімум на 10% навіть на тлі очікуваної кризи – гендиректор GigaCloud

Ринок хмарних технологій в Україні в 2020 році зросте мінімум на 10% в порівнянні з очікуваними результатами 2019 року (близько $ 30,1 млн), повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” генеральний директор українського хмарного оператора компанії GigaCloud Артем Коханевич.

“В цілому прогнозуємо зростання ринку в 2020 році на рівні 10% в порівнянні з 2019 годо в доларовому вираженні. Але рівномірним це зростання не буде. У” мінус “спрацює падіння економіки і ВВП, курсу гривні і зниження споживання деякими існуючими клієнтами. В” плюс “- нові проекти, адже інвестувати у власні ЦОД і устаткування зараз будуть тільки найвідважніші”, – сказав він.

За словами Коханевич, найбільш актуальними в період кризи будуть послуги IaaS (інфраструктура як сервіс) і SaaS (ПЗ як сервіс). IaaS дозволяє в найкоротші терміни як різко наростити, так і скоротити обсяг споживаних послуг. SaaS дозволяє максимально швидко отримати рішення для конкретного завдання.

“Наприклад, зараз сильно виріс попит на сервіси, які допомагають організувати віддалену роботу співробітників. Саме зараз стають остаточно зрозумілими переваги хмарних сервісів для тих, чий бізнес пов’язаний з доставками, віддаленою роботою і т.д., кому потрібно обробити підвищився попит, важливо швидко відреагувати на зміну кон’юнктури і отримати доступ до збільшеним ресурсів “, – підкреслив гендиректор GigaCloud.

У той же час, за словами Коханевич, для компаній, які вирішать “заморозити” свою діяльність на період карантину, хмари дають можливість зберегти обігові кошти, зменшивши обсяг інфраструктури і, як наслідок, розміри платежів.

“При цьому бізнеси можуть зберегти не тільки гроші, але і критично важливі для бізнесу дані – клієнтську базу і системи з налаштованими в них процесами”, – зазначив він.

Коханевич також нагадав, що ринок хмарних сервісів в Україні невпинно зростає з 2012 року: 2012-го по 2018 рр. його обсяг зріс майже в 16 разів – з $ 1,9 млн до $ 30,7 млн. Протягом цього періоду ринок ріс не тільки завдяки появі нових клієнтів, але і внаслідок того, що існуючі замовники продовжували нарощувати обсяги споживаних ресурсів.

Компанія заснована в 2015 році, є частиною GigaGroup, в яку також входять телеком-оператор GigaTrans і комерційний дата-центр рівня Tier III – GigaCenter. Працює більш ніж з 1 ти. клієнтів в шести країнах світу і більш ніж з 150 компаніями-партнерами. Надає в оренду IaaS-послуги клієнтам будь-якого масштабу.

Компанія розміщує своє обладнання в трьох дата-центрах: двох в Україні (GigaCenter, BeMobile) і одному в Польщі (Atman). Всі вони відповідають рівню надійності Tier III.

У 2016 році оператор отримав міжнародний сертифікат ISO / IEC 27001: 2013, а в 2018 ─ атестат відповідності КСЗІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *