Головною проблемою в розвитку ринку ріелторських послуг залишається відсутність єдиних стандартів роботи, перш за все взаємодії між фахівцями, вважає глава Одеського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) Ольга Архипова.
У коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” вона підкреслила, що такий стан речей викликає низька довіра клієнтів до роботи з ріелтором і позначається на ставленні громадян до професії.
Однак, за її словами, істотної шкоди розвитку ринку ріелторських послуг можуть нанести і прописані в законопроекті №3618 механізми регулювання. “Вони не мають нічого спільного ні з безпекою потенційних клієнтів, ні з встановленням стандартів роботи”, – пояснила експерт.
Ключовими, фундаментальними принципами цивілізованого ринку вона вважає саме саморегулювання, кодекс етичних норм і напрацювання стандартів всередині ріелторського співтовариства. “Вони значно поліпшать ставлення клієнтів до роботи з ріелтором. Відповідно, збільшиться кількість угод за участю професійних фахівців з нерухомості”, – прокоментувала Архипова.
Як повідомив президент АСНУ Юрій Піта, професійне співтовариство робить ряд кроків щодо підвищення стандартів. Зокрема, в травні був затверджений новий Кодекс етики членів асоціації. Найближчим часом її фахівці продовжать удосконалювати принципи роботи, реалізація яких буде пов’язана з використанням нових інформаційних технологій.
“Для ефективного ринку послуг з нерухомості важливим фактором є об’єднання фахівців. З одного боку, це можливість прийняття єдиних стандартів роботи: від кодексу етики до напрацювання алгоритмів надання послуг. А з іншого – це посилення відповідальності фахівця з нерухомості перед клієнтом, адже за окремо взятого фахівця відповідає все професійне об’єднання. І варто завжди пам’ятати, що робота ріелтора – це перш за все робота з людьми, а вже потім з нерухомістю “, – пояснив Піта.