Рентабельність енергетичних проектів для аграріїв починається з 15 кВТ

Для використання поновлюваних джерел енергії не обов’язково бути великою компанією, володіти величезною електростанцією або покладами нафти і газу. Зелені енергетичні проекти в агро можуть починатися з потужності в 15 кВт.

«Головне, що навіть маленькі проекти за кілька місяців показують результат», – говорить директор компанії «Атмосфера» Олексій Бадіка.

Один з яскравих прикладів того, як малі агровиробники вже сьогодні використовують поновлювані джерела енергії, – фермерське господарство в селі Фасова Київської області. Тут кілька років вирощують малину, використовуючи технологію крапельного поливу. Це стало можливим завдяки невеликій сонячної електростанції потужністю 7,5 кВт, розташованої прямо в поле.

«За рахунок встановленої сонячної електростанції ділянку з малиною може отримувати до 100 м3 води в день зі свердловини, розташованої на тому ж полі. Для 10% випадків, коли сонячного освітлення не вистачає, встановлений резервний дизель-генератор. Слід зазначити, що саме використання сонячної енергії робить цей проект можливим – ділянка розташована за кілька кілометрів від найближчих ліній електропередач », – говорить технічний директор компанії« Атмосфера »Олександр Ковпак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *