Рентабельність агровиробництва рекордно впала в 2019 році

Рівень рентабельності агровиробництва в сільськогосподарських підприємствах в 2019 р може становити 7,6% в порівнянні з 22,8% в 2018 р Це найменший з 2006 р показник рентабельності виробництва сільгосппродукції.

Про це свідчать розрахунки Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», повідомив директор установи, академік НААН Юрій Лупенко.

За його словами, основними факторами зменшення рентабельності стало падіння цін більшості основних видів сільськогосподарської продукції на тлі зростання собівартості її виробництва.

У минулому році ціни на зернові зменшилися проти 2018 року на 7,4%, соняшник – майже на 11%, ріпак – майже на 7%. Найбільше падіння цін відбулося по ячменю (-18%), сої (-17%) і пшениці (-11,8%), зазначив Юрій Лупенко.

У тваринництві найбільше падіння цін відбулося на яйця (-22,5%) і приріст живої маси великої рогатої худоби і свиней (-5%).

«Разом з тим в 2019 році по більшості видів сільськогосподарської продукції, включаючи традиційно чутливі жито, гречку, овес, картопля, овочі, плоди і ягоди, а також приріст птиці, молока та вовни, збереглася динаміка зростання цін», – зазначив учений.

За його даними, в цілому виручка агропідприємств від реалізації сільськогосподарської продукції зросла майже на 13% – при зростанні собівартості на 28,6%. При цьому в рослинництві виручка виросла на 15,4%, а собівартість – на 32,1%. Виручка виробників тваринницької продукції зменшилася на 1,5% при зростанні собівартості майже на 12%.

«Досвід 2019 року, коли при зростанні обсягів агровиробництва відбувається зниження його ефективності, свідчить про необхідність створення дієвої системи підтримки цін і доходів сільськогосподарських товаровиробників в умовах несприятливої ​​кон’юнктури світового і внутрішнього ринку», – підсумував Юрій Лупенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *